Wpis z mikrobloga

@Linuksiarz: zerknij na tag kindle, a zobaczysz ze ktos korzysta. Jesli przescrollujesz nizej, to co dwa dni masz pytanie co kupic i czemu ludzie polecaja kindle.

Co do androida w czytniku. Raz ze ekran srednio sie do czegos inneego nadaje poza czytaniem. Dwa ze masz telefon, tablet, nie widze sensu wgrywania aplikacji na czytnik.
swiatczytnikow.pl poczytaj o onyxie i kindle pw.
@Linuksiarz: mi się inkbook bardzo podoba. Jedynie bateria trzyma trochę krótko, ale mi to nie przeszkadza. Wolę częściej załadować niż użerać z kolejnym Kindlem, który nawet tekstu wyjustowac nie umie jak wydawca wymyślił sobie inaczej i trzeba się naklikać w calibre. I w którym trzeba się męczyć z wymysłami typu kolekcje zamiast normalnych folderów. Tutaj po prostu wrzucam plik i czytam. Świetnie sprawdza się połączenie dotyku i przycisków do zmiany stron.
@Linuksiarz: W inkBooku sporo ludzi narzeka na wady związane z oświetleniem, funkcjonowaniem poszczególnych aplikacji, trzymaniem baterii. Jeśli chcesz się z tym użerać (gdy np. słabo trafisz z konkretnym egzemplarzem) to możesz ryzykować. Poczytaj też na forum.eksiazki.org przeboje ludzi, którzy próbowali naprawiać czytniki w serwisie dystrybutora inkBooków.
Kindle pod tym względem raczej zapewnia spokój.
Androida z ekranem Carta nigdy nie zamieniłbym na zamkniętego Kindle. Mam tego inkBOOK-a.

@Cyfranek: Oj, przesadzasz, przyzwyczaiłeś się do narzekania na poprzednie boox-y, z inkBookiem jest inna klasa - to nie jest sporo, tylko pojedyncze osoby, jak na oficjalne forum polskiego dystrybutora. Jakie problemy z funkcjonowaniem aplikacji ? Wbudowany czytnik RSS, który komuś nie zadziałał ? Problem nie jest z użeraniem się z czytnikiem, tylko z niektórymi użytkownikami, którzy myślą, że
@rudy2007: W Kindelku to także najprostszy sposób wgrania książki...


@Cyfranek: tak, jak ktoś ma bardzo małe wymagania co do formatowania tekstu. Bo podział słów to rzadko spotykana rzecz w kupionych ebookach, a zdarzają się nawet jeszcze takie rzeczy jak wyrównanie do lewej. Ostatni przykład z mojego doświadczenia - "Świat według Garpa". Na inkbooku takiego ebooka po prostu wrzucam i czytam, a na Kindle muszę najpierw przekonwertować w calibre z ustawionym
Dzięki wszystkim za porady, dzisiaj nabyłem inkBOOK'a. Póki co jestem bardzo zadowolony, urządzenie działa szybko, wyświetlacz jest bardzo czytelny i na szczęście w moim egzemplarzu nie występuje problem z podświetleniem.

Co mnie zaskoczyło to przeglądarka, ściślej mówiąc to jak sprawnie działa. Przed zakupem myślałem że będę musiał zapisywać dłuższe teksty osobno, do przeczytania później, ale bardzo wygodnie czyta się bezpośrednio.

Póki co nie żałuję wyboru :)