Wpis z mikrobloga

Kochani po jakim czasie ściąga się szwy? Zszyłem sobie ranę ale nie jestem pewien czy będę mógł sam oszacować a nie chcę żeby coś się wdało.

Rana cięta około 5cm długości, na wierzchu przedramienia, 15 cm od nadgarstka dość głęboka. O kość nie chrobotnęło ale taką żyłkę (w sumie taką solidną) odciąłem i tak dziwnie się ułożyła pod skórą odcięta ;P Sporo krwi (w #!$%@?) ale wszystko już zatamowane i zszyte. Odkażane spirytusem (nie boli tak przesadnie, chyba że to szok). Igła z nitką też przetarte spirytem (w sumie wodą po goleniu ale nie wiem czy to coś zmienia). Tylko powiedzcie mi kiedy wyciągnąć nitkę.
#999
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Soviel: doczytałeś podręcznik tylko do opisu zakładania szwów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

parę dni co najmniej, ale jak już poeksperymentowałeś, to przejdź się, niech Ci to ktoś zobaczy, żeby się nie okazało, że oprócz uroczej blizny zacznie Ci się paprać:)
  • Odpowiedz
@Blaskun: Ale o co chodzi? Wolałem sobie sam zszyć póki miejsce było zszokowane (;P) Niż potem ból u lekarza, bałem się nikt mi nigdy nic nie szył.
  • Odpowiedz
@Soviel: jak bawełna, to musisz wyjąć wcześniej (9-10 dni), bo zgniją po prostu. Dodatkowo uważaj na te małe włoski, z których składa się nić, lubią zostać w ranie i paprać. Na przyszłość kup sobie zestaw chirurgiczny. Kup octenisept, używaj ze 3 razy dziennie.
PS: tak, po tym co mi chirurg zostawił na ryju, szyłem się sam już 2 razy.
  • Odpowiedz
@Soviel: grożą Ci niestety powikłania i to mało zabawne, nici są barwione i mogą zostać ślady barwnika w ranie, bawełna gnije w ranie (jest rozkładana przez ciało).
PS: wyjmowanie będzie bolało jak cholera, nie ciągnij za szybko bo urwiesz i będziesz musiał grzebać w dziurze.
  • Odpowiedz