Wpis z mikrobloga

Jak wyedytować resourcy w pliku exe?

Mam plik, w którym paczki językowe są prawdopodobnie wbudowane jako pliki XML. Jak się do nich dobrać i podmienić kilka tekstów?
Próbowałem ResEditem oraz Resource Hackerem, ale te programy widzą tylko oryginalne String table bez tłumaczeń w plikach xml.

#programowanie #dotnet #csharp
  • 8
@fanfarek: może używasz jakiś znaków nie zgodnych ze standardem ustawionym w resourcach ? Pliki w res mogą też być zabezpieczone w ten sposób, że oprócz nich są zapisywane hashe, które potem są porównywane z oryginałem.
@JoeBlade: nie mam kodu źródłowego. Plik exe wrzuciłem do hex edytora i widzę czystym tekstem tłumaczenia. Gdy w uruchomionym programie zmieniam język to pojawia się obok pliku exe plik config.xml w którym zapisane są wszystkie języki z rozszerzeniem xml. Stąd domniemywam, że są to pliki jakoś wbudowane w plik exe. Nie wiem jak się do nich dobrać.
@fanfarek: sprawdź ResHackerem czy w exe nie ma jakiś VFS. Jeśli są, to w nich będziesz miał prawdopodobnie surowe XML skoro widać bezpośrednio tekst w hex edytorze. Jeśli VFS będzie w stanie surowym lub np. w zip/rar/zlib, to są spore szanse, że uda Ci się edytować te pliki.
@JoeBlade: dzięki za programy. W pierwszym sprawdziłem, że pliki XML siedzą w sekcji .rdata, a drugi edytuje tylko teksty z String Table. Przed plikami nie widzę headerów z rozmiarem. Plik jest mały, jakbyś chciał się pobawić to mogę podesłać