Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z #chmura Box Sync na #android? Oddaję tablet do naprawy w serwisie i chciałbym zabezpieczyć dane które trzymam w Boxie. Nie chce żeby serwisanci mi buszowali po tych plikach. Da się to jakoś zabezpieczyć z poziomu PC? Najłatwiej byłoby skasować pliki, ale mam tego za dużo i ponowny reupload trwałby wieki. Jakieś pomysły mireczki?

Jeszcze jedno pytanie, jeśli zablokuje w ustawieniach Google dostęp do konta na tablecie, to blokada jest na samego gmaila, czy wszystkie usługi? Np: #googledrive , youtube itd.
  • 4
@DCFan: tak na pierwszy rzut oka, to zmiana hasła w Box powinna rozwiązać problem, sama aplikacja na 99% nie trzyma plików lokalnie, więc zmianą hasła odetniesz jej dostęp do swojego konta w Boxie

z Google pewnie j.w. ,

przy czym masz jeszcze, jeśli nie jest problemem w kwestii samej naprawy, Menedżer urządzeń Android w którym możesz zablokować urządzenie ustawiając hasło, wpiszesz je sobie i odblokujesz sprzęt, jak Ci go zwrócą
@rafwoj: Dzięki. Już zablokowałem tablet.
Nie wiem czy to coś da bo jest uceglony, w ogóle się nie włącza ma bootlop. Zakładając że uda im się go włączyć to nie powinni się zalogować na urządzenie. Tylko będą mogli stworzyć nowe konto, albo po prostu zrobić factory reset?
@DCFan: jeżeli go włączą bez factory reset i nie podłączą do internetu, to tablet nie otrzyma polecenia blokady... przez to też nie dostaną się do zawartości Box'a (ale hasło na wszelki wypadek zmień), a jak się jednak zdecydują podłączyć do internetu, to tablet się zablokuje,

Co do Google, to z reguły trochę rzeczy jest dostępnych offline, tu też warto zmienić hasło, i nie wiem jak bardzo ma to znaczenie w tym
@rafwoj: Dzięki za informacje, trochę mnie to uspokoiło. Nie miałem blokady ekranu ani żadnych haseł, trochę denerwująca sprawa jeśli za każdym włączeniem ekranu trzeba coś wpisywać. Chociaż tym (jedynym) razem ta opcją bardzo by mi się przydało ;- )