Wpis z mikrobloga

#kosmos #spacex #naypaxtlumaczy

Część 1 - Historia Kosmosu i Ludzi (1/2)
Pierwsza część pierwszej części artykułu, dwadzieścia stron do czytania. Druga część będzie ich miała 27 (jeśli w ogóle ktoś to będzie czytał) i będzie dopełnieniem pierwszej części o Historii Kosmosu i Ludzi.

Wołam potencjalnie zainteresowanych.

@Bilsik, @WillyHack, @Diego19, @Mirabelkowa, @Sneakerro, @nawon, @saunter, @czlapka, @dzangyl, @patol987, @Couton, @przemeklif, @karhar, @Pan_Zagadka, @fejku, @SIr_Kakao, @Hardi, @PiersiowkaPelnaZiol, @Czerw2, @Kazuo, @Typowy_polak, @Romantyczny_widelec, @Zielarz25, @jasonfly, @hasiok91, @Deodatus, @cherryq, @rennaissance, @Homo_erectus, @frez, @Mmmmmm, @Igbt, @Kisieliusz, @Nixon52, @Hulk, @rineo, @ADR89, @ElCazador, @ColorAlfons, @Ba7on, @maruw4k, @nagiedziwkinieoszczedzalywosku, @Golob, @Aplasidon, @Rosool, @ktojestkto, @zupa_z_kasztana, @Przemysl, @NigdyNieBedeBordowy, @Grethold, @baka-neko, @lebi0da, @MG66, @pusiux, @Patt_, @fidolina, @Problem, @Piterro, @ciezkiprzypadek, @JQNN, @Leinnan, @abdonaty, @Aureos, @BrtK978, @grave, @Dymanta, @Monopson, @gabrysb1, @MrNothin, @Inguz, @ian-hesky, @szyszynka, @DrMagK2, @danielet, @Puszczykk, @Wiedmolol, @LooZ, @zirytowana_plaszczka, @FlameRunner, @Astroc, @dzangyl, @cyberyna, @cosm0, @ofczy, @masash, @dymek91, @Chaczins, @kluen, @Azotikos, @hcrns, @SuperHiperBola, @dr__slim, @DominaTuByla, @karhar, @Dayard, @AdekJadek, @Hardi, @ama_tor, sticker, @Andrew_Wykopowicz, @szasznik, @Herubin, @Trebboe, @Krs90, @IndeedIndeedIndeed, @Bartek404, @tyskieponadwszystkie, @ElCazador, @ryo1987, @kapusta155, @Cutter, @znacznik_meta, @towbie, @guacamole, @navarion, @Aplasidon, @pazdzioch564, @legionglosow, @zygmuntt, @urs6, @piekielnieinteligentny, @zergqq2, @vegaushp, @rissah, @Pan_Kaktus, @prezydent88, @sztacheta28, @Ale_ojca_to_ty_szanuj, @gabrysb1, @Unik4t, @ozymandiasz, @3301:

PDF: https://pl.scribd.com/doc/275336936/Jak-i-dlaczego-SpaceX-b%C4%99dzie-kolonizowa%C5%82o-Marsa-by-Naypax

FAQ:
1. Przetłumaczyłbym [dany fragment] inaczej!
Sposoby tłumaczenia bardzo się różnią, celem jest zawarcie myśli autora i tak właśnie tłumaczy się teksty. Nie wszystko tłumaczy się dosłownie. Ja przetłumaczyłem na bardzo prosty i zrozumiały język i włożyłem w to wiele pracy, dokładnie sprawdziłem i moje tłumaczenie świetnie pokrywa się z oryginalnym tekstem i idealnie przekazuje myśli Tima Urbana.
2. Znalazłem literówkę!
Daj znać!
3. Kiedy część druga?
Wyjdzie jak najszybciej, jeśli będzie jakieś zainteresowanie.
4. Nie działają GIFy.
To normalne i nie da się tego ominąć - niestety jakoś trzeba to przełknąć. :(

Miłego czytania.
  • 81
  • Odpowiedz
@Naypax: Mnie nie wołajcie. Ja tylko oferowałem pomoc w tłumaczeniu. Innymi słowy - sam tłumaczenia nie potrzebuję.

Ale props bo szybko się za to zabrałeś. Stawiam, że każda porcja z tłumaczeniem trafi do gorących.
  • Odpowiedz
@Naypax: dzięki, zabieram się za czytanie. Po pierwszych linijkach wyrazy uznania i ogromne dzięki, że Ci się chce - zdecydowanie zdobyłeś stałego czytelnika :)

Pytanie: jest szansa na udostępnianie wrzutek w wygodniejszej do pobrania formie?
  • Odpowiedz
@Naypax: a ja muszę się udać do okulisty na leczenie ślepoty banerowej, bo nie zauważyłem gigantycznego "join with email" tuż obok "join with fb" :D

W takim razie nie mam więcej pytań, wracam do lektury.
  • Odpowiedz