Wpis z mikrobloga

Splamiłem sobie ostatnio w wyniku pewnego wypadku nowiuteńkie spodenki jakimś chyba domestosem, czy innym gównem, co sprawiło, że na pięknym bordowym kolorze pojawiły się trzy jasne kropki o średnicy kilku milimetrów. Na pewno nie jest to plama, którą da się sprać, ale właśnie jakby "wybielenie" oryginalnego koloru. Czym polecilibyście to naprawić? Lepiej całe spodenki wygotować w jakimś barwniku, czy zadziałać bardziej punktowo? doradźcie coś bo nie chcę ich stracić :(
#ubrania #farbowanieubran #pomocy #poradzciecos
  • 22
@CommanderStrax: ja bym polal jeszcze raz i zrobił jakiś wzór z tego albo coś
mówie serio mojemu kumplowi kiedyś zafarbowała koszulka w pralce, wyglądała oczywiście zupełnie inaczej niż wcześniej ale jak ktoś nie widział jej przed udoskonaleniem to postrzegał tylko oryginalną koszulkę o niebagatelnym wzorze

także najlepiej po prostu polej jeszcze trochę będziesz miał fajne spodenki o oryginalnym wygladzie jedyne takie na swiecie
@jakno: nie ma tu na co patrzeć, nie wygląda to dobrze :\ po prostu kilka kropek na jednej tylko nogawce, więc wiesz..

@ludzik: no właśnie wydałem na nie moje ciężko zarobione pieniądze, a chodziłem niedługo.. szkoda mi ich i za wszelką cenę nie chcę wyrzucić :(

@lazer: biorę takie rozwiązanie pod uwagę, ale to będzie ostateczność, bo skoro na pewno ich nie uratuję, to nie będę się bał, że
@lazer:

jakby co to ja tez moge sobie polac jakies spodenki w akcie solidarnosci z twoim przypadkiem

aha, pewnie, jasne, już to widzę.. nie podpuszczaj mnie!

@RaV_Oyabun: o, w sumie trochę spodobał mi się ten pomysł.. wybielacz na pewno sprawi, że całe będą nieskazitelnie białe?
@CommanderStrax: No to albo zostawiasz albo dokładasz np symetryczne ciapki po drugiej stronie czy cokolwiek co by zniwelowało efekt zaplamienia albo idziesz do jakiegoś sklepu gdzie kupisz farbę do ciuchów o takim samym odcieniu. Ale to trzecie to pewnie gimnastyka będzie
@ludzik: zamówiłem sobie na allegro barwnik, taki w proszku do gotowania. ale ciągle zastanawiam się czy to dobry pomysł, żeby je tym barwnikiem zrobić.. w razie czego przyda mi się do czegoś innego, bo mam parę wyblakłych koszulek, z którymi mógłbym się pobawić
@lazer: w sumie masz trochę racji z tym, że mógłbym je potem w razie czego wybielić. Problem w tym też, że brak mi jakiegoś twórczego zmysłu do robienia ciekawych rzeczy, ale no już #!$%@?.. jutro się z nimi pobawię i zobaczę co wyjdzie :p