Wpis z mikrobloga

#gry #crpg #rpg #fallout #fallout4 #bethesdasucks #gradladebili

Wyciekł fragment rozgrywki kolejnego badziewia spod szyldu Bethesdy, czyli Fallouta 4: http://segmentnext.com/2015/08/11/seven-minutes-of-fallout-4-gameplay-leaked-from-behind-closed-doors-presentation/

Bardziej to przypomina grę z serii Dead Island niż Fallouta. Od kiedy Bethesda przejęła markę, ghoule stały się zombiakami (niektóre nawet strzelają zielonymi promieniami, lol), a super mutanty orkami. Fallout 3 nie był ani dobrym FPS-em, ani RPGiem i nie zapowiada si, by z F4 było inaczej. Co jednak najbardziej żałosne Bethesda wciąż używa przestarzałego silnika Gamebryo i to widać. inb4 "w cRPG nie chodzi o grafikę" - zgadzam się, ale mówimy tu o o jednym z najbogatszych wydawców na rynku, który śpi na pieniądzach. No i jeśli ktoś chciałby tak napisać powinien kupić (jak ja) Age of Decadence, Underrail, czy Bloodlust Shadowhunter, Shadowrun Dragonfall (poza tym są jeszcze Serpent in the Staglands. Tam grafika nie ma większego znaczenia, bo te gry bronią się miodnością rozgrywki, fabułą, dialogami, itd.

Zresztą Age of Decadence przejdzie do historii najlepszych cRPG, obok Fallouta 1, Fallouta 2, Arcanum, Vampire The Masquarade Bloodlines, Betrayal at Krondor, Darklands, itd. Ta gra jest przegenialna. Underrail natomiast jest bliższy Falloutowi niż dowolny Fallout Bethesdy (z New Vegas włącznie).
  • 58
Betrayal at Krondor


@Bethesda_sucks: Już za samo to masz plusa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

inb4 "w cRPG nie chodzi o grafikę"


Tyle, że ten nowy Fallout koło RPG nawet nie stał. Bardziej wygląda na połączenie Call of Duty i Simsów.

Od siebie fanom jedynych prawilnych Falloutów (F1, F2, FT) też polecam Wasteland 2. Miałem okazję zagrać w to z pięć minut u znajomego i boję się kupić,
@Bambro: Nie jestem jakimś wielkim fanboyem Obliviona (dla mnie 7/7,5 na 10) ale nazywania Fallouta 3 Oblivionem z gnatami to obraza dla tego pierwszego.
W Falloucie walczysz ze:
-zwierzętami
-mutantami
-ghulami
-bandytami
-od biedy robotami
-enklawą (tylko w wątku głównym)
Wszyscy albo szarżują na ciebie, ale stoją 3 metry dalej i strzelają ruszając się trochę na boki.
Kiedy z nimi walczysz możesz:
-walczyć wręcz
-strzelać (każda broń jest niemal taka sama)
@mitotasak: Hater nie hater, ale mam rację. Naprawdę trudno napisać cokolwiek dobrego o Falloucie 4 patrząc na dostępne materiały, a Fallout 3 to gniot (swego czasu sporządziłem listę głupot jakie pojawiły się w tej grze dla debili). Jedyna gra Bethesdy, która trzyma poziom to New Vegas, ale to nie Bethesda ją robiła.