Wpis z mikrobloga

Prawnicy to w większości jednak debile (oprócz @stekelenburg2 ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Kupił jeden taki ode mnie towar, który został do niego wysłany dzisiaj, po kilku dniach (wszystko mieści się w deklarowanym terminie). Dostał oczywiście wiadomość z potwierdzeniem nadania, a ten mi pisze, że on czekał wystarczająco długo i towar kupił w innym miejscu, a ja mam mu jutro oddać pieniądze.

Napisałem, że jeśli nie chce towaru może odstąpić od umowy i go odesłać lub nie odbierać - do tej pory wszystko odbywało się zgodnie z deklaracją w aukcji.

Odpisał, że wielokrotnie próbował się ze mną kontaktować przez email, sms i telefon i kasa ma być jutro na koncie - na pytanie o podanie dat tych wielokrotnych prób (pomyślałem, że czegoś nie widziałem) otrzymałem odpowiedź, żebym nie był bezczelny, a po 20 minutach dostałem kopię wysłanej wiadomości z pytaniem o termin doręczenia towaru (faktycznie, moja wina, gdzieś ją przeoczyłem - przeprosiłem). Napisał, a "chociażby sms z 3 sierpnia" - ani na jednym, ani na drugim telefonie nie mam od niego żadnej wiadomości - po napisaniu mu o tym fakcie znowu przeczytałem, że mam nie być bezczelny - więcej maili też nie mam, telefonów też nie było.

Na moją odpowiedź, że skoro jest prawnikiem, to powinien znać zasady odstąpienia od umowy i obowiązujące terminy (już sobie zacząłem z niego bekę kręcić) odpisał, że on mnie pozwie o przywłaszczenie pieniędzy xD xD xD

No to mu odpisałem, żeby po pierwsze wziął dziennik ustaw i kodeks karny do ręki, a potem, że żeby pozwać mnie o przywłaszczenie musiałby udowodnić, że z takim zamiarem zawieraliśmy transakcję (przypominam, że towar jest w drodze do niego, więc to jest głupota totalna) i, że po korespondencji z nim widzę, że żeby wygrać sprawę nie będę musiał nawet wstawać z krzesła ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ten, jak na prawnika przystało, zaczął się do mnie zwracać po nazwisku xD xD "to tyle z mojej strony Panie X" i napisał, że poznam jego umiejętności w praktyce :D I ciągle pieprzy o tym przywłaszczeniu.

A najlepsze jest to, że podpisuje się ADWOKAT Janusz Januszewski - za każdym razem wpisuje to ręcznie (stopki wyglądają inaczej).
Ja #!$%@?ę, to jak elektryk pisze maila to powinien podpisać się ELEKTRYK krzysztof jarzyna, a jeśli pisze bezrobotny, to powinien pisać BEZROBOTNY Andrzej Małecki?

Kisnę z tych "prawników" niesamowicie, bo każdy jeden w korespondencji prywatnej zawsze zaznacza wielkimi literami, że jest ADWOKATem.

Przepraszam za słabą składnię, ale chichram się już pół godziny z tego osła.

#prawnicy #prawo #bekazprawnikow
  • 4
@semperfidelis: co poradzisz. Na prawo idzie wielu buców wepchnietych tam przez prawniczych rodziców i jeszcze więcej buraków którym od dziecka się wydawało że prawo zrobi z nich nadczłowieka (najczęściej to przekonanie podsycali w nich rodzice juz w podstawówce sie chwaląc że pociecha w przyszłości będzie adwokatem). Po czymś takim jak jeden z drugim dostanie juz dyplom do łapy to im zwyczajnie #!$%@?.
@semperfidelis: cóz mam ci odpisać. Rzeczywiście wsród prawników jest wyższy odsetek oszołomów. Natomiast wsród adwokatów jest on tez wyraźnie wyższy w porównaniu do innych (chociaż i przedstawiciele innych zawodów prawniczych maja swoje odchyły). Po tym jak widziałem obraz mojego znajomego jaki sobie powiesił w kancelarii juz żadna historia mnie nie zdziwi.