Wpis z mikrobloga

#deprofundis wpadłem na pomysł który mógł by wam urozmaicić rozgrywkę (a może nawet umożliwić jej rozpoczęcie)
A więc powołuje "Otchłań"
Działa to bardzo prosto, a może spowodować ciekawe zamieszanie.
Wysyłasz do kogoś kto pracuje jako "Otchłań" list który ma w sobie 2 kopertę uzbrojoną w znaczek (wymagane), adres zwrotny oraz oznaczenie w jakim świecie grasz (nie wymagane ale polecane)
Koperta zewnętrzna musi mieć adres zwrotny (każdy kto nada do "Otchłani" może oczekiwać listu z niej)
Jedyne co robi osoba która robi za "Otchłań" to uzupełnia wewnętrzną kopertę o adres człowieka który gra w danej konwencji i wrzuca to na pocztę.
Więc w efekcie Nadawca ani Odbiorca nie wie na kogo trafi.
Co sądzicie też o tym pomyśle.
Mój adres można zdobyć na PW
  • 8
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: Bardzo interesujący pomysł! Mam jednak kilka uwag:
- taka forma uniemożliwiałaby uzyskiwanie odpowiedzi na swój list co czyniłoby list kanałem przepuszczającym informację tylko w jedną stronę - wg mnie jest to spora wada uniemożliwiająca normalną korespondencję, ale można to wykorzystań do przebiegłych zagrywek fabularnych typu 'piszę ten list ku przestrodze, aby spisać całą tę straszną historię która doprowadziła mnie do śmierci i nikt już nigdy nie powtórzył mego błędu'
-
  • Odpowiedz
  • 0
@Romantyczny_widelec: odpowiedź jest możliwa koperta wewnątrz może mieć dowolny adres zwrotny
-problem systemu scentralizowanego btw ja Twój adres i tak mam
-klasyczny spam racja to słabe

W skrócie chcesz zrobić listę tak? Że a->b->c... Z kumulacja zawartosci
Inna sprawa że othlanie mogą dzialać jak rutery wiec mogę do końcowego albo do innej otchłani
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz:
*Co innego gdy masz mój adres i jeszcze kilku osób, co innego gdy masz bazę 20 i więcej adresów. Handel danymi itp...
*Twórca ->a->b->c->...(nieskończoność) i wszyscy czytają ten sam list
*Jeżeli Otchłań ma służyć jedynie do losowania odbiorcy z którym nawiążemy kontakt to to nie ma sensu bo równie dobrze można wejść na mirko, złapać kogoś chętnego do gry i w odpowiedni sposób ustalić realia świata (pierwszy list znaleziony na
  • Odpowiedz