Wpis z mikrobloga

Nowy Hades z Olimpu. Niestety kolejny RIS z naszego kraju i kolejne rozczarowanie. Niby wszystko fajnie, nie ma wad, delikatny posmak chilli jest (delikatny!), ale to nie jest RIS, a juz napewno nie taki co ma 25 BLG. Zaskakująco pijalny, i dobrze ukryty alkohol. Powinni go nazwać Session Imperial Stout ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zobaczymy czy zyska na leżakowaniu w co wątpie.

#piwo #craftbeer #piwozwykopem #kraft #olimp
źródło: comment_R2OnzR0Bz3GS5Mq84P1onJZNhJmR0tMt.jpg
  • 14
@BrowarPERUN: Zgadzam się z @reddevilet: ale dodał bym jeszcze: Mocno palony, zaznaczona goryczka, lekkie wędzenie torfem żeby więcej się działo też jest spoko (zaznaczam lekkie). Często też wersje podstawowe są lepsze od wersji leżakowanej w beczce. Bardzo lubię nuty pochodzace od drewna, ale od niektórych trunków które w nim leżakowały już nie.
@BrowarPERUN: Oni chcą 40 Plato 100% Peated za 10 zł! A krótko mówiąc to ten ich RIS jest bardzo rozsądny niema się czego czepić.
Piłem RIS 22 blg od Kentakiego (jedno z piw które degustował Docent na filmiku z Rzeszowa) i tam jest hardcore bo 99% Peated ale to nie znaczy, że każdy Rysiek ma być tak pojechany.

Jak ktoś by chciał spróbować tego cuda to już się warzy i będzie
@adminik: W naszym kraju panuje trend na piwa wędzona bo wiadomo #wpolscesiedymi ect. Ale smuci mnie ze prawie nikt (prawie bo nie jestem w stanie sprawdzic każdej z premier) nie dodaje małych ilości słodu wędzonego żeby wzbogacić aromat. U nas jak sypiesz słod wędzony to odrazu robisz piwo typowo wędzone i obowiązokow dodajesz SMOKED do stylu...
@BrowarPERUN: Tego nauczyliście konsumentów.

Co jest waszym zdaniem złego w stwierdzeniu "bylo dobre,ale dupy nie urwalo" bo zabardzo nie rozumiem ? Powinienem pod każdym piwem które smakuje lepiej niż tyskie, i nie ma wyraźnych wad pisać super piwo, genialne ?
@benge:
konsumenci maja bardzo wysokie oczekiwania i żądaja szczegolnych doznan za kazdym razem. Nie wystarczy,ze piwo jest stylowe,pozbawione wad, bo oczekiwania sa na poziomie "urwanie dupy". czy to zle? sam mozesz odpowiedziec na to pytanie :)