Wpis z mikrobloga

#programowanie #zagadkihakerskie #php @sylwke3100

Widząc że @almafater zaniechał kontynuacji swojego cyklu zagadek hakerskich, postanowiłem że zajmę się kontynuacją tego cyklu i będę w przyszłości umieszczał po przynajmniej jednej zagadce na dwa dni.

Zacznijmy od czegoś prostego.

Waszym zadaniem jest umieszczenie swojego nicku w lawie chwały na stronie http://zad1_host2.msurma.net/

Aby to zrobić, należy zalogować się na konto o nazwie "admin", gdy logowanie się powiedzie, to wtedy wyświetli się odpowiedni formularz.

Jeżeli uda wam się rozwiązać zadanie, to dajcie mi znać, najlepiej w komentarzu pod tym wpisem ;). Omówienie zagadki oraz nowe zadanie umieszczę jutro wieczorem.
  • 21
  • Odpowiedz
@surma: wrócę do tego rano, ew. przez noc puszczę słownikowy, bo nowy nabytek, VPSa na 1Gbs chcę sprawdzić. Póki co tylko XSS zauważyłem.
  • Odpowiedz
@DOgi: ani słownikowy, ani bruteforce, rozwiązanie jest o wiele prostsze niż myślisz;). xss to niedopatrzenie z mojej strony i nie ma on najmniejszego wpływu na rozwiązanie zagadki.
  • Odpowiedz
po kliknieciu w host1 chyba zapamietuje w sesji login, przynajmniej tak wyglada bo uzupelnia formularz, ale nie znalazlem sposobu by przekopiowac sesje na druga subdomene, sama zmiana lokalizacji ciasteczna nic nie zmienia :) wiec .. ide spac jutro sie pobawie
  • Odpowiedz