Wpis z mikrobloga

Dobra Mireczki, jakieś 4 miechy temu nabyłem drogą kupna od majfrenda OrangePi, klon RPi. Na początku było ciężko ze startem, zwłaszcza, że wtedy jeszcze skośni nie mieli wielu systemów wstępnie skonfigurowanych pod tą płytkę.

Ale powolutku w przerwach w pracy dochodziłem do czegoś. Na poważnie dopiero w okolicach wakacji zabrałem się za konfigurację i postawiłem Debian Wheezy stąd. Swoją drogą polecam całą stronkę, komentarze i forum - bardzo bogata i autor odpowiada na pytania dość rzeczowo.

Koniec końców udało się postawić NAS, odpalić AP do neta na piętrze w domu, CUPS, włączyć film HD nawet i wypok na dziennym ( ͡° ʖ̯ ͡°) przeglądnąć spod Iceweasela. Ogólnie trochę roboty jest z konfiguracją, ale obraz dostarczany przez Igora zawiera wszystko czego do startu potrzeba i odpala bez większych problemów.

Dodatkowo 2 miechy temu dorzucił skondensowaną paczkę pod domowy serwer "Samba, TV headend, BitTorrent Sync, SoftEther VPN server, CUPS, scanner + buttons + OCR, Temper, Rpimonitor + 3 additional sensors, Transmission, ISPConfig (Apache2 or NginX, PHP, Mysql with phpMyAdmin, Postfix, Dovecot", więc teraz nawet nie trzeba tego wszystkiego oddzielnie instalować - więcej tutaj.

Ogólnie polecam OPi. Opcja wbudowanego modułu WiFi i VGA naprawdę ułatwia życie i po odliczeniu kosztów przelotek i dongli jeszcze bardziej opłaca się względem RPi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz czas na większy dysk pod SATA, a potem całość zapakować do szafki MAME i dowalenie kamerki zabunkrowanej w obudowie co by mi chaty pilnowała na wakacjach. ( ͡ ͜ʖ ͡)

PS. Co ciekawe, do Orange Pi o wiele łatwiej takowy wyświetlacz podpiąć niż pod RPi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#aliexpress #raspberrypi #bananapi #orangepi
Pobierz calaprawdaprostowoczy - Dobra Mireczki, jakieś 4 miechy temu nabyłem drogą kupna od m...
źródło: comment_5e6ZUFePXFqa31ILkVvMomdkV70e3sY9.jpg
  • 13
@KrakowiaczekMaly: sam szukam jeszcze pod linuksa jakiegoś rozwiązania, ale jeśli chodzi o samą kamerkę znalazłem coś takiego - ilość funkcji przytłacza, nocna wizja, obracanie, motion detection i powiadomiena na telefon i oprócz gniazdka z prądem i kabla do neta nie potrzebujesz nic, więc pewnie to wybiorę niedługo. Ten sprzedawca jakby co ma jeszcze jakąś promocję (pisze, że 48h lol ale ma to od tygodnia) na kamerę z lepszą jakością, bo 720p,
@sebask: zamówiłem już jakiś czas temu, 0,5 dolana z darmową wysyłką w promocji http://www.aliexpress.com/item/3pcs-Adhesive-Raspberry-Pi-Heatsink-Cooler-Pure-Aluminum-Heat-Sink-Set-Kit-Radiator-For-Cooling-Raspberry/32302068075.html ( ͡ ͜ʖ ͡)

@staryhaliny: w komentarzach niektórym wi-fi czasem nie działa po prostu, w każdym modelu/producencie takie wiadomości podają ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@natjes: taaa... aktualnie to bolączka wszystkich "jednopłytkowców", ale jest SATA więc da radę to obejść częściowo...

@cyb3rm4n: no pewno, skoro na