Wpis z mikrobloga

Kiedy katolik może zabić drugiego człowieka?

Wg. katolików każdy człowiek posiada duszę, życie pochodzi od Boga i powinno być bezwzględnie chronione od samego początku. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Czy istnieją okoliczności, które pozwalają katolikowi odebrać życie drugiemu człowiekowi? Pomińmy sytuację obrony koniecznej przy bezpośrednim zagrożeniu życia.

Na facebooku księdza Romana Kneblewskiego (poważanego przez niektórych wykopowiczów katolików) pojawił się wpis o treści:

Czas najwyższy organizować pielgrzymki zbrojne (popularnie: krucjaty) do Ziemi Świętej i okolic! Oczyścić kolebkę chrześcijaństwa!


Nie jest to cytat z podlikowanego artykułu. Czy to jeszcze postawa katolicka czy już herezja?

#religia #rozmowyoreligii #katolicyzm
tgdnx - Kiedy katolik może zabić drugiego człowieka?

Wg. katolików każdy człowiek ...

źródło: comment_r3VkyCMI5moxYObrDgCF6lLfyExLiDzH.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tgdnx: nie w--------m się w sprawy Kościoła, bo to nie moje podwórko, ale mam bekę z tego, że jest dogmat o nieomylności papieża, ale jak tylko papież powie coś niezgodnego z wizją pewnych katolickich środowisk (fronda itp.), to już nagle o tym dogmacie się zapomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@paziu: nie masz pojęcia o czym mówisz. Po pierwsze aby słowa papieża mały moc teologiczną to musi być wyrażone w odpowiedni sposób. Po drugi, pewne środowiska katolickie nie są prawdziwym obrazem katolika w Polsce.
  • Odpowiedz
@Kovacs: niem mam nic do prawdziwego obrazu katolika w Polsce, tylko pewnych środowisk. pracuję w firmie, gdzie większość to wierzący i praktykujący. nie mam nic do nich, naprawdę bardzo uczciwi i ogólnie w porządku ludzie.
@viruzzet: @Kovacs: no to z łaski swojej mi wyjaśnijcie, bo cały czas mam wrażenie, że każdy przyjmuje taką interpretację, jaka im się podoba. nawet BIV w swojej encyklice "Deus Caritas Est" napisał:

Podczas, gdy pojęcie « bliźniego » odnosiło się, aż do ówczesnego czasu, zasadniczo do rodaków i cudzoziemców, którzy osiedlili się na ziemi Izraela, czyli do solidarnej wspólnoty danego kraju i danego ludu,
  • Odpowiedz
ale mam bekę z tego, że jest dogmat o nieomylności papieża, ale jak tylko papież powie coś niezgodnego z wizją pewnych katolickich środowisk (fronda itp.), to już nagle o tym dogmacie się zapomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@paziu:
  • Odpowiedz
@tgdnx: nie w--------m się w sprawy Kościoła, bo to nie moje podwórko, ale mam bekę z tego, że jest dogmat o nieomylności papieża, ale jak tylko papież powie coś niezgodnego z wizją pewnych katolickich środowisk (fronda itp.), to już nagle o tym dogmacie się zapomina ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@paziu: @Kovacs właśnie o tym mówił. Nie wszystko co papież powie tak ad hoc
  • Odpowiedz