Wpis z mikrobloga

Wykoptyper Premier League #typerbpl
Wszystkich nowych chętnych do wzięcia udziału proszę o wysłanie do mnie PW.

Zmiany:
Sezon będzie trwał klasycznie 38. Kolejek


Jak to będzie wyglądać?
Tydzień przed każdą ligową kolejką pojawie się wpis z zestawem do typowania: (przykład)

Premier League - 1. kolejka
08.08. Godz. 13:45 Manchester United - Tottenham
08.08. Godz. 16:00 Bournemouth - Aston Villa
08.08. Godz. 16:00 Everton - Watford
08.08. Godz. 16:00 Leicester - Sunderland
08.08. Godz. 16:00 Norwich - Crystal Palace
08.08. Godz. 18:30 Chelsea - Swansea
09.08. Godz. 14:30 Arsenal - West Ham
09.08. Godz. 14:30 Newcastle - Southampton
09.08. Godz. 17:00 Stoke - Liverpool
10.08. Godz. 21:00 West Brom - Manchester City

Typy składamy pod wpisem w komentarzach do momentu rozpoczęcia pierwszego meczu: (przykład)

08.08. Godz. 13:45 Manchester United - Tottenham 0-0
08.08. Godz. 16:00 Bournemouth - Aston Villa 0-0
08.08. Godz. 16:00 Everton - Watford 0-0
08.08. Godz. 16:00 Leicester - Sunderland 0-0
08.08. Godz. 16:00 Norwich - Crystal Palace 0-0
08.08. Godz. 18:30 Chelsea - Swansea 0-0
09.08. Godz. 14:30 Arsenal - West Ham 0-0
09.08. Godz. 14:30 Newcastle - Southampton 0-0
09.08. Godz. 17:00 Stoke - Liverpool 0-0
10.08. Godz. 21:00 West Brom - Manchester City 0-0

Typy złożone po rozpoczęciu pierwszego meczu (tutaj Manchester United - Tottenham) nie będą brane pod uwagę.


Tabela
Na razie wygląda tak: KLIK Tabelę otwórzcie w nowej karcie.

W tym momencie jest 22 uczestników. Gdyby udało się zebrać 44, nowy sezon 2016/2017 zaczęlibyśmy z dwoma ligami: Premier League (3 miejsca spadkowe) i Championship (3 miejsca promujące). Ewentualnie gdyby było jeszcze więcej chętnych powstałaby League One.

Uwaga: Osoby które znalazłyby się w Championship nadal typowałyby wyniki z Premier League. Powstałyby po prostu dwie oddzielne tabele, a forma awans/spadek dałaby zabawie rywalizację.

To jest moja propozycja. Jeżeli macie jakieś pytania lub sugestie, zapraszam do komentowania. :)

Spamlista: @electron88: @vision_of_satan: @Pustulka: @llorT: @magiczny_andrzej: @sureshot: @edytq: @lukdrab91: @Dudek89: @footix: @Ryjuss: @hkowal4: @kuba824: @Ololhehe: @hoffefan: @F_13: @sebomur98: @parachutes: @Dafcio: @bezczelny_klamca:
  • 25
  • Odpowiedz
@etiopia: Może przegłosowalibyśmy punktację, moim zdaniem powinno być 1pkt za rozstrzygnięcie i 2pkt za dokładny wynik. Argumentowałem to wczoraj ale przypomnę - dokładny wynik trafić to bardziej jak loteria, fart, łut szczęścia. Ktoś dzięki passie 4-5 dokładnych wyników pod rząd może zapewnić sobie wygraną gdy będą punktowane po 3.
To tak jakby w pokerze dostawać dodatkowe profity za wygranie coin-flipów (sytuacji 50/50). Zdarza się wygranie nawet 5-6 coin-flipów pod rząd.
  • Odpowiedz
@vision_of_satan: Wracając do typera - gdy za dokładny wynik przyznawane będą 2pkt to nikt samym fartem nie odjedzie do przodu trafiając dokładne wyniki. Wiem co mowię bo organizowałem już typery kilka lat temu i najsensowniej się grało właśnie przy punktacji 1-2.
  • Odpowiedz
@etiopia: Powiem więcej, kiedyś nawet na pewnym forum część osób zbojkotowała typera MŚ 2010 bo uważali, że powinno być 1pkt za rozstrzygniecie i 1pkt za dokładny wynik, wtedy zminimalizuje się element szczęścia w grze. I z tego co kojarzę to był chyba najlepszy typer w jakim brałem udział.
1-2 też byłby ok, natomiast 1-3 to za duża loteria.

ps a będą jakieś nagrody? jakby każdy się złożył po 10-20zł to
  • Odpowiedz
@Donk_von_Fisher: Zostańmy przy opcji 1-2

ps a będą jakieś nagrody? jakby każdy się złożył po 10-20zł to dla wygranego byłaby niezła sumka

Potrzebny jest odzew reszty. Sam nie będę decydował o takich rzeczach.
  • Odpowiedz
Usunąłem bo dostałęm jakąś wyższą filozoficzną rozkminkę po 4 godzinach snu i braku kawy ;-)
Też byłbym za inną punktacją niż 3 za dokładny wynik i 1 za samo rozstrzygnięcie. Jak już to zrobiłbym dokładnie odwrotnie ewentualnie 1-2
  • Odpowiedz
Jak już to zrobiłbym dokładnie odwrotnie


w sumie jak się tak zastanowić to też jest niegłupie
Trzeba myślę głosowanie zrobić ale to później, bo teraz jeszcze ludzie śpią po melanżingu

@Ryjuss:
  • Odpowiedz
@Pustulka: Dlaczego jest zła? Wszystkich będę wołał kiedy pojawi się wpis z zestawem do typowania.

Prowadziłem wcześniej typera na wykopie, było ponad 100 uczestników i taka forma się sprawdziła.
  • Odpowiedz
@Ryjuss: @Donk_von_Fisher: @etiopia Moim zdaniem 1+1 to najlepsza opcja. Przewidzenie dokładnego wyniku powinno być premią, a nie główną składową dorobku.

Kolejna sprawa to forma ligowa, ok fajnie daje to kolorytu zabawie, ale juz widzę jak ktoś czeka dwa lata aby przebić się z LO do PL ;)
Kolejna kwestia, jak rozumiem planujesz zamknięta liczbę uczestników. To odrazu można założyć że do końca rozgrywki z 5% wyłapie bana
  • Odpowiedz
@footix: true dat, jedna liga, punktacja 1+1 i fajnie by było jakby każdy wpłacił @etiopia 20zł na skrill i top3 osoby wygrałyby z puli 50%/30%/20%
albo top5 35%/25%/18%/12%/10%
przy 40 osobach mamy 800zł puli czyli zwycięzca dostaje 400zł. nieźle to wygląda.

ew. ktoś inny zaufany mógłby zająć się zbiórką.

zwyczajnie lepiej się gra "o coś"
  • Odpowiedz