Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 48, OPM. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


W dzisiejszym odcinku zaprezentuję zespół pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Tworzą oni muzykę od 1999 roku. Muzykę łatwą i nie wymagającą skupienia przy jej słuchaniu ;) Ich debiutancki album posiadam po dziś dzień na oryginalnej kasecie magnetofonowej zakupionej 13 lat temu. Ten właśnie album - "Menace to Sobriety" wpadł mi w ucho najbardziej i to na nim skupię się w dzisiejszym odcinku. Zespół nosi nazwę OPM, a muzyka jaką tworzą to połączenie rocka, hip-hopu, rapcore'u i reggae. Sprawdźcie poniższe utwory, bo to fajna, pozytywna muzyka w sam raz dla wyluzowania się.

Zacznę od kompozycji pod tytułem "Stash Up". Kompozycja ze świetnym basem i teledyskiem. Pod koniec pojawiają się też mocniejsze riffy na gitarach.

Kolejna kompozycja nosi tytuł "Heaven Is a Half-Pipe". Jeden z bardziej rozpoznawalnych utworów zespołu. Spokojne intro na pianinie, później dochodzi pulsujący bas i chóralne refreny.

Następny utwór w jeszcze bardziej luźniejszym klimacie. Kompozycja "El Capitan", w sam raz na imprezy.

Kontynuując przegląd zawartości debiutanckiej płyty, natkniemy się na utwór "Undercover Freak". Ponownie luźny klimat i łatwo wpadająca w ucho melodia. Pulsujący bas to to, co wyróżnia ten utwór.

Z tej samej płyty pochodzi też utwór "Brighter Side". Mamy tu fajny wstęp z akustycznymi gitarami i refreny z chórkami w tle. Bardzo melodyjna kompozycja. Melodia wpada szybko w ucho, a przy refrenach zacznie sami podśpiewywać.

Jako, że debiutancka płyta #!$%@? się samymi takimi luźnymi i melodyjnymi kompozycjami, trudno wybrać te najfajniejsze. Ale pozwolę sobie jeszcze wspomnieć o utworze "Dealerman". Szybka, fajna melodia, brzmiąca niczym country (włączcie utwór w HD, by jakość była lepsza).

Na zakończenie posłuchajcie jeszcze utworu "Reality Check". Utwór bardziej spokojny od poprzednich, w bardziej hip-hopowym stylu.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

Uwaga!

Postanowiłem nieco rozszerzyć działalność "Wpadło mi w ucho..." i rozpocząłem ekspansję na Facebooku.

Od teraz również i tam będą się ukazywały kolejne odcinki mojego słuchowiska.

Wszystkich chętnych do czytania o artystach i słuchania ich z poziomu Facebooka, zapraszam pod adres:

facebook.com/wpadlomiwucho


Jednakże ostrzegam, że na FB odcinki są opóźnione względem tych z Wykopu. A to z prostego powodu, że na Wykopie rozpocząłem cykl "Wpadło mi w ucho..." dużo wcześniej niż na Facebooku. Myślę teraz nad rozwiązaniem tego, by jak najszybciej zsynchronizować odcinki i tu, i tu. Bo chciałbym aby na FB też ukazały się wszystkie odcinki, które są na Wykopie. Chyba jedynym sposobem jest wrzucanie po kilka odcinków w ciągu dnia na FB (w końcu mam je już gotowe), aż w końcu się wyrównają. Ale z drugiej strony nie chciałbym zaśmiecać za bardzo "ściany" czytającym to ludziom.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #rapcore #rap #hiphop #opm #rock

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop

38. Asaf Avidan & The Mojos

39. Fink

40. Woodkid

41. Julia Marcell

42. Stan Borys

43. Eluvium

44. Flunk

45. Paavoharju

46. Arms and Sleepers

47. Ólafur Arnalds
źródło: comment_2ylsnPsRJ7FKgyw1LUeGawWQkajgQVzB.jpg
  • 4
@Emtebe: Że też Ci się chce praktycznie codziennie coś pisać. Ja nie potrafię wyjść poza dwa zdania, nie mówiąc już o jakiejś regularności
@staa: wiesz, po tym jak @ruzena prawie mi się oświadczyła odkrywając "Wpadło mi w ucho..." tworze nawet 10 odcinków dziennie, ale publikuję jeden. Niestety szybko mnie wystawiła dla jakiegoś desperata, toteż się załamałem i staram się przynajmniej jeden dziennie tworzyć. Noo, czasem co dwa dni ;))