Wpis z mikrobloga

Właśnie przymierzam się do car audio i mam pytanie - jaką skrzynię na subwoofer lepiej wziąć do RX-8?
- 2x 12 cali (30.5cm)
- 2x 10 cali (25.4cm)
Niby przeważnie jest tak, że większe = lepsze, ale czy 2x 12 cali to nie będzie za dużo jak na takie auto?
Dodam jeszcze, że bardziej chcę iść w stronę jakości niż mocy.

Jakieś porady?

#caraudio #samochody #audio
  • 14
@Crypton3: mam skode octavie w kombi i zalezalo mi na miejscu (audio zrobione na sq), wszystko rozbija sie o pieniazki...ile chcesz na ta skrzynke przeznaczyc razem z przewodami, wzmacniaczem, ewentualnym kondensatorem, radio masz seryjne'? dodaj troche info to cos sie postaram doradzic
@pasczakk: Na chwilę obecną chcę wrzucić tylko jakiś subwoofer i ewentualnie mocniejszy wzmacniacz (obecny ma 400W). Aktualnie w samochodzie mam seryjne nagłośnienie Bose (13 elementów w tym 9 głośników), radio jest seryjne i raczej jego wymiana odpada (kwestia braku alternatyw, a samo radio jest częścią panelu środkowego).
Ile chcę przeznaczyć? Hmm, tyle ile będzie trzeba, ale jakiegoś audiofilskiego za 10k to nie potrzebuję :p
@Ravok: Z wanklem i chyba już przy nim zostanę. Pomimo spalania uważam, że ten silnik jest genialny - ma świetną charakterystykę pracy, no i kręci się do 10 000 obrotów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Swap odpada, ale coraz częściej myślę, aby wrzucić jakiegoś turbo kita. Na spalanie to znacząco nie wpłynie, a zwiększy moc do ok. 300-350 KM.
@Crypton3:
male chwale sie, u mnie to wyglada tak :


wiec, super robote robi moj glosnik, ale jesli by mi bardziej zalezalo na miejscu( ta mazda nie powala wielkoscia bagaznika- jesli nie potrzebujesz to wiekszy= prawie zawsze lepszy) to http://allegro.pl/audio-system-radion-r08-extr-200w-rms-new-wroclaw-i5305131776.html - wyglada niepozornie ale robi robote taka ze mi glowa siadla gdy uslyszalem pierwszy raz. ( potrzebuje bardzo malej skrzynki a cisnienie tworzy ogromne)

tylko jeszcze jedno ale... jak widac ja
@Crypton3: https://www.youtube.com/watch?t=97&v=k43CAhipzjk tutaj masz mala prezentacje tego malego glosniczka niskotonowego

osobiscie gdybym jezdzil samochodem z malym bagaznikiem zamontowal bym takie dwa( zwroc uwage jakie te skrzynki sa naprawde male)

tutaj masz prezentacje mojego glosnika https://www.youtube.com/watch?v=u2PCsNfMhAM

generalnie polecam uzytkownika aledrogo hornhagen- z jednm malym ale.... odrazu okresl limit cenowy- nie do przeskoczenia... bo bedzie Ci pokazywal takie sprzety, ze ja tam wtopilem troche monet :))... najwazniejsze ze mozesz troche ponegocjowac cene- nie
@pasczakk: Niezły zestaw ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do marki to preferencji raczej nie mam.
Zdaję sobie sprawę, że bagażnik jest dość mały, ale raczej rzadko się zdarza, że coś lub kogoś w nim przewożę. Jeśli chodzi o boxa to wszystkie kostki odpadają - myślałem raczej nad czymś takim jak na zdjęciu niżej. Robiony na wymiar i zajmujący tylną część bagażnika.
Dzięki, poszukam tego usera na allegro.
Pobierz Crypton3 - @pasczakk: Niezły zestaw ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do marki to preferencji raczej ni...
źródło: comment_qvS1vE3xPZz8wgZPOrVQOFuU99m8ycFa.jpg
Pomimo spalania uważam, że ten silnik jest genialny - ma świetną charakterystykę pracy, no i kręci się do 10 000 obrotów ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@Crypton3: do 100 - 150k km ;) potem remonty, naprawy i już nie jest tak genialnie :P
MichasQGP: Robi się remont i można jeździć drugie tyle. Sam silnik jest dość mało awaryjny, kwestia tego, że nie ma w nim dużo ruchomych części, a więc nie ma się co zepsuć.


@Crypton3: niby tak. Jednak chleje dużo oleju i pali sporo, przy tym wszystkim nie jest to wcale tak szybki samochód. Jeśli dobrze pamiętam to ~7,5sec do 100km/h?
Do setki ma 6.4sec,


@Crypton3: to jednak sporo lepiej niż przypuszczałem :) Były chyba różne wersje mocy. Przyglądałem się rx-8. Ostatecznie pochłanianie oleju i awaryjność silnika mnie odstraszyła. Wygląd jednak mocne 8/10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)