Wpis z mikrobloga

@Dyktus: Doświadczenie i wiedza się liczą przede wszystkim, certyfikat po pol roku od jego zdania, jeśli nie używałeś wiedzy, którą musiałeś przyswoić do zdobycia certyfikatu jest warty tyle ile papier na którym wystawili ci ten certyfikat. Jak estetycznie wydrukowanym to na ścianie może się dobrze prezentować.
@Dyktus: te certyfikaty mają o tyle wartość, że można bardzo mocno utrwalić sporo rzeczy na które na co dzień nie zwraca się aż takiej uwagi. Książki do SCJP/OCPJP są na innym poziomie niż przeciętne książki do Javy. Dopóki pracodawca Ci nie finansuje certyfikatu to moim zdaniem lepiej po prostu kupić sobie książkę do certyfikacji i sumiennie ją przerobić. Dodatkowo Associate to naprawdę bardzo mocne podstawy jak sobie spojrzysz na zakres. Dla
@Eoghan: Dokladnie podpisuje sie pod tym co piszesz. Mimo kilkuletniego doswiadczenia postanowilem przygotowac sie do OCJP 6 i musze przyznac ze ugruntowalem mase podstaw i wiele kwesti poznalem ktorych na codzien sie nie stosuje. Druga sprawa ze podchodzenie do egzaminu wymusza regularne przerobienie materialu. Bez pewnie gore wziela by prokrastynacja :-)
@yelen: " As a result of its new depth, the OCP Java SE 7 certification now requires you to hold the Associate level Java certification before you can achieve your OCP credential. Certified Java Associates can pursue the OCP certification by completing exam 1Z0-804." Z oficjalnej strony. Oczywiscie mozesz tez robic update z ocp 6 -> ocp 7 co nie zmienia faktu ze koszt jest dokladnie ten sam co przy oca
@yelen: Ah w takim razie sorki, odczytalem twoj komentarz jako sarkazm skierowany do mnie. Kiedy egzam? Ja zdaje w ten wtorek mam nadzieje ze nie wtopie tego tysiaka ;-)