Wpis z mikrobloga

I tak oto mireczki akcja #laptopdlaganonima dobiega konca!

Opis, jak to sie wszystko zaczelo <==

Zebralismy niebagatelne 1632.08zl

Wraz ze srodkami, ktore udalo sie zebrac Ganonimowi, kierujemy sie w kierunku @naprawalaptopow ktora przygotowala specjalna oferte pomocy dla Ganonima i zapewnia znizke na swoje laptopy oraz udzieli nam dodatkowej gwarancji!

Bardzo dziekujemy za szczodry gest z ich strony.

Serdecznie dziekuje w imieniu swoim oraz @al_ganonima. Pieniadze zostana mu przekazane na grillu w obserwatorium w #krakow, ktorego szczegoly pojawia sie wkrotce. Zapraszamy!

Jesli ktos jeszcze chce dolozyc sie do przedsiewziecia to zapraszam, wplaty czynne do piatku:

Kont:
#bitcoin: 1LECJ1YfKm5hbAdk6WZqGQf73qg5D5upkD
#paypal: loboda.maciej@gmail.com

Konto PL:
61 1140 2004 0000 3102 7110 3449

#rozdajo #wykoppomaga
  • 66
@sorek: Słów mi brak :)

@Lookazz: @XAIMEII: @Fristo: Bardzo się obawiałem takich pytań. Nie jestem biedakiem, którego nie stać na laptopa do pracy. Mam swoją maszynę, na której pracuję, piszę - na przykład teraz - i którą wykorzystuję do pracy. Jak rozumiem, cała inicjatywa, którą rozpoczął @sorek ma na celu zebranie funduszy na maszynę, która będzie w stanie udźwignąć m.in. wymagające graficznie gry. Taki sprzęt nigdy nie był
@Al_Ganonim: Jak dołożysz 1000zł, to za 2,5k już kupisz niezłego laptopa, spokojnie na kerbale starczy, bo od nich się zaczęło. A się sytuacją nie ma co przejmować, rób swoją robotę, graj w kerbale i możesz dodać do swoich wpisów jakąś tematykę lotów w kosmos z kerbalami i będzie git.
Także wystarczy żebyś dalej miał pasję do tego co robisz i to robił. ( )
Jeśli pierwszy raz w życiu mam kupić laptopa lepszego niż do pracy, to niech będzie to coś na co bym się sam w życiu nie zdecydował


@Al_Ganonim: koniecznie weź coś z dyskiem SSD - albo lepiej, ze zwykłym i dokup 128GB SSD a ten wbudowany przerzuć do kieszeni 2,5". Laptop bez SSD to porażka :)
@sorek: elitebooki są jeszcze najczęściej z gwarancją hp na maszynę od 10 do 33 miesięcy w zależności co się da upolować, probooki różnie ale raczej do 12 miesięcy, ale same carepacki przedłużające gwarancję nie są drogie.


@Pustulka: życie mnie nauczyło wielu rzeczy, ale m.in. tego by unikać firmy HP jak ognia - zwłaszcza jeśli chodzi o notebooki. Traktowanie klienta jak najgorszej szmaty to u nich standard, do tego jakieś poronione
@kocham_jeze:

update w takim razie, co za 2.5k byś polecił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Patrząc po tym co jest dostępne to pewnie probooka 450 za 1900 zł + 256GB dysk ssd mx200 za 405 + 8GB kość pamięci za 130 zł, ewentualnie Z510, może też Dell 5548 oraz co jest jeszcze dostępne - klik
@enron:

życie mnie nauczyło wielu rzeczy, ale m.in. tego by unikać firmy
Każdy serwis ma 14 dni roboczych na naprawę gwarancyjną, jeżeli myślisz, że zawsze to trwa góra tydzień to się grubo mylisz.


Dlatego kupuje się takie z serwisem NBD - ot, dzwoniłem do della, następnego dnia był serwisant i naprawiał na miejscu. Jeśli problem był banalny (np. padający dysk, zepsuty zasilacz) to po prostu przysyłali nowy a stary trzeba było odesłać do tygodnia (darmowym kurierem).

oraz adnotacją że nie wykonają naprawy gwarancyjnej ze
Dlatego kupuje się takie z serwisem NBD - ot, dzwoniłem do della, następnego dnia był serwisant i naprawiał na miejscu. Jeśli problem był banalny (np. padający dysk, zepsuty zasilacz) to po prostu przysyłali nowy a stary trzeba było odesłać do tygodnia (darmowym kurierem).


@enron:
To tak do końca nie wygląda, jeżeli jest to prosta naprawa to nbd della czy on-site od hp, lenovo to może załatwić u ciebie, jeżeli będzie to
Dlatego kupuje się takie z serwisem NBD - ot, dzwoniłem do della, następnego dnia był serwisant i naprawiał na miejscu. Jeśli problem był banalny (np. padający dysk, zepsuty zasilacz) to po prostu przysyłali nowy a stary trzeba było odesłać do tygodnia (darmowym kurierem).


@enron:

To tak do końca nie wygląda, jeżeli jest to prosta naprawa to nbd della czy on-site od hp, lenovo to może załatwić u ciebie, jeżeli będzie to
Jedyne co może utrudnić sprawę to brak części zamiennych


@enron: A nie bierzesz pod np. uwagę problemów z ustaleniem usterki? :P Podtrzymuję swoje zdanie, proste do zdiagnozowania usterki załatwiane są szybko, bardziej skomplikowane dłużej.

jakoś ja najwięcej złego jednak o HP się nasłuchałem :)

Dużo twoich znajomych musiało mieć paviliony. :P

Owszem, wiadomo że NBD to większy koszt więc na same podzespoły pozostanie mniej.

Tutaj nawet nie chodzi o podzespoły, ale
Jedyne co może utrudnić sprawę to brak części zamiennych

@enron: A nie bierzesz pod np. uwagę problemów z ustaleniem usterki? :P Podtrzymuję swoje zdanie, proste do zdiagnozowania usterki załatwiane są szybko, bardziej skomplikowane dłużej.

jakoś ja najwięcej złego jednak o HP się nasłuchałem :)

Dużo twoich znajomych musiało mieć paviliony. :P


Kilku. Znajomy spec swoim kumplom polecał różne kompy, ale szczególnie lubił HP. Nie wiem czy paviliony czy inne, w każdym