Wpis z mikrobloga

@stfun84: za granicą wystarczyłoby mi 1800-2000€, w Polsce nie chce mi się już mieszkać, chyba że wykonując tak samo prostą pracę jak za granicą zarabiałbym te 3k na rękę. Niestety przez agencje pracy jedyne co mogę osiągnąć to 1200€ ;_;.
  • Odpowiedz
@Hand_Solo: minimum 3000 zł?

@nobody_here: czego?

@dzieciol1992: jak Ty to robisz, że wystarczy Ci 1600 zł?

@Mimla: w jakiej walucie?

@Danjou: nie pytam nawet o walutę bo kwota jest przyzwoita sama w sobie, gratuluję zdobycia takich możliwości zarobkowych

@bledzioch: szkoda, że nasza średnia jest niższa od najniższej w wielu krajach EU (przy cenach równych a nawet w niektórych przypadkach wyższych)

@Deszczowy_Smok: trzymam kciuki w takim
  • Odpowiedz
@stfun84: Ja bym chciał zarabiać 40 000 zł/mc. Już wyjaśniam czemu: robili jakieś badania osób dużo zarabiających i pytali ich 'czy zgodzisz się popracować jeszcze odrobinkę więcej/ciężej za wyższe zarobki?' i gdzieś w okolicach 30-40k już prawie nikt nie chce zarabiać więcej. Wnioski mogą być 2: albo ci ludzie pracują już tak strasznie dużo że więcej nie dają rady, albo taka kasa wystarcza już im na naprawdę wszystko i wolą korzystać
  • Odpowiedz
@stfun84: jak pracowałem przez agencję tymczasowo rok temu to było to koło 50€ tygodniowo, ogólnie przy 12h dniu pracy przez 4 dni w tygodniu na rękę wychodziło ok. 250€. (już po odciągnięciu za mieszkanie). Nie było najgorzej jeśli wziąć pod uwagę, że nie było to aż tak męczące.

A i wtedy jeszcze miałem stawkę wiekową, więc zarabiałem mniej niż powinienem.
  • Odpowiedz
@stfun84: W PLN. Tak jak napisałeś - żeby wystarczyło na typowe, cykliczne wydatki plus trochę na przyjemności. Żeby móc finansować różne dodatkowe pomysły i plany typu certyfikaty, wyjazdy naukowe i kursy, pewnie ok. 4000 zł.

@wysuszony co robiłeś?
  • Odpowiedz