Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym zapytać, czy jest jakiś sposób (a może to błąd?) żeby łącząc się ze stronką przez #qt (QNetworkAccessManager) "nabijając" wyświetlenia swojej stronie? Ogólnie chodzi o to, że mam stronkę z którą program łączy się tylko w pierwszych sekundach po uruchomieniu żeby sprawdzić dostępność nowej wersji i pobrać potrzebne dane do jego użytkowania, całość operacji trwa może z dwie sekundy, więc uruchomiłem na tej strone skrypt z google analytics z nadzieją, że będą pojawiały mi się wszystkie potrzebne dane, jednak coś nie zabardzo to działa, bo wyświetleń nie przybywa za to pozytywnych i negatywnych komentarzy tak (co znaczy że osoby używają tego programu). :P
#naukaprogramowania
  • 1
  • Odpowiedz
@morsisko: jeśli wstawiłeś kod JS z Google Analytics na stronę, to pobierając ją przez QNetworkAccessManager nie powodujesz wykonania tego JS i wysłania żądania do Google'a, pobiera się tylko kod HTML twojej strony (żadne zasoby: obrazy, zewnętrzne pliki CSS, zewnętrzne skrypty, itp. się nie pobierają ani nie jest wykonywany żaden kod JavaScript znajdujący się na stronie)

jeśli chcesz śledzić zdarzenia w aplikacji powinieneś wysłać osobne żądanie do Google Analytics, opis jak ma
  • Odpowiedz