Wpis z mikrobloga

@bolo2015: Pojęcia nie mam ale jak jakieś 3-4 m-ce temu odwiedziłem moje rodzinne miasto, to rynku poznać nie mogłem. Wywalili cały środek, gdzie kiedyś były kwiaty i trawnik. Wyłożyli jakimiś beznadziejnymi kostkami. Na środku fontanna (nowoczesna, gdy na rynku znajdują się przedwojenne kamienice). Wygląda to wszystko średnio
  • Odpowiedz
@bolo2015: z drugiej strony mały park w środku ronda też nie był najcudowniejszym pomyslem wszechczasow. Teraz jest plac na ogródki, różne wydarzenia itd, a normalny park jest niedaleko.
  • Odpowiedz
@bolo2015: po to aby rynek był rynkiem, a nie ogrodem. U mnie w mieście (Nowy Targ) również zmienili stary, zielony rynek na taki betonowy i nie uważam, żeby to była zła decyzja. Zamiast takiego zielonego rynku mamy bardzo ładny park.
  • Odpowiedz
@Tam91: Porównuję beton do zieleni, a nie pory roku. Poza tym kielecki rynek widzę na co dzień teraz, latem i wciąż do mnie nie przemawia swoim betonem...
  • Odpowiedz
@bolo2015: Bo za takie planowanie są odpowiedzialni #!$%@? debile po architekturze gdzie przez kilka lat wmawiano im brednie o "nowoczesnym minimaliźmie", "less is more" itp, aż ci debile w to uwierzyli a teraz starają się wszystkim wmówić, że to jest ładne i użyteczne a jak się z nimi nie zgadzasz to ci powiedzą, że się nie znasz itd. Kretyni i tyle. Ciężko o dobrego architekta, który nie będzie chciał Ci wcisnąć
  • Odpowiedz
@bolo2015: No ale poprzednio w tych krzakach to żule srały i piły i rzygały. Jak nie więcej. Teraz dalej siedzą przy drzewku na ławce i sępią ale przynajmniej nie srają i butelkami po kątach nie rzucają. A i przyjemnie na ogródku piwnym siąść. Tylko zawsze te pijusy muszą podejść i "kierowniku..." albo z "więzienia wyszedłem i chce pieniądze tylko na jedzenie" a gościa widzę pół roku na tej ławce, opalony jak
  • Odpowiedz
@HrabiaZet: To niekompetencja oraz brak uwzględnienia potrzeb mieszkańców. Często urzędnicy betonują przestrzeń, żeby mieć np. miejsce pod koncerty i imprezy. Nie ma to nic wspólnego z minimalizmem estetycznym. Pełne zieleni ogrody też mogą być minimalistyczne.
  • Odpowiedz