Wpis z mikrobloga

@tomasz-maciejczuk: ale prezciez to nie jest zadne memorandum zorganizowane przez Ruch Kibicow Ku Pokojowi Na Swiecie, tylko ewidentnie agresywne haslo, skierowane ku Ukraincom w Polsce, w ktorych kibole upatrzyli sobie jakies zlo pierwotne. Co innego niby chcieli tym osiagnac, przypomniec o jakze zapomnianym fakcie, o ktorym wszedzie jest ciagle glosno i kazdy gowniarz z podstawowki slyszal?
  • Odpowiedz
@Lurch: aha, szkoda tylko, ze poznalem wielu i zaden takiego stanowiska nie przejawial. Malo tego, nie znam nikogo, kto by sie z takowym spotkal. A to, ze i wsrod nich znajdzie sie paru sebixow, jest nieuniknione, bo kazda grupa charakteryzuje sie naturalnie pewnym odsetkiem idiotow. I oczywiscie jest to super powod do spamowania wykopu jak to WSZYSCY Ukraincy lakna Polskiej krwi, ale niestety ma sie to nijak do rzeczywistosci.
  • Odpowiedz
@Choir: Zatem mam udowadniać. Okej.

Te szlondry powinny były być deportowane. Dziś, znając rozwój wypadków po Majdanie (neobanderyzm wszedł do głównego nurtu), nikt by już chyba nie odpuścił.
L.....h - @Choir: Zatem mam udowadniać. Okej.

Te szlondry powinny były być deporto...
  • Odpowiedz
@Lurch: na pewno nie przekona mnie "dowod" w postaci filmikow/historyjek ze zlymi wyznawcami Bandery oparty na zachowaniu patologicznych jednostek i idaca za tym generalizacja. Szczegolnie, ze poznalem wystarczajaco duzo zyjacych w Polsce ukraincow, ba, z paroma nawet mieszkalem przez rok czasu i mialem mozliwosc wglebienia sie w poglady ich oraz ich otoczenia - nigdzie nie spotkalem sie z jakimikolwiek opiniami wspominanym przez nienawistnych wypokow
  • Odpowiedz
@Choir: Blok, w którym aktualnie mieszkam, remontują teraz od zewnątrz właśnie Ukraincy. Miałem okazję kilka razy z nimi pogadać, bo musieli mi wparować na balkon w drugim pokoju. Uprzejmi, pracowici i, na ile zdążyłem zaobserwować, złego słowa nie pozwolę powiedzieć. Przecież nie twierdzę, że wszyscy.

Ale wśród pewnych środowisk, pewnych elit i części młodszego pokolenia banderowskie odpały to niestety codzienność.
  • Odpowiedz
@Lurch: Ukraincy moga byc mili, uprzejmi i co nie tylko, ale... zapytaj ich o rzez wolynska. Powiedza Ci, ze to byl konflikt cywilny, ze jednoczesnie zaczeli mordowac sie Polacy i Ukraincy i nie mozna powiedziec, ze wina lezy po stronie UPA.
  • Odpowiedz
@Lurch: obecnie zauwazylem tendencje gloryfikacji UPA na wszystkich terytoriach podleglych Ukrainie. Ludzie nie wiedza nawet kim byl Szuchewycz albo co robila UPA, ale uwazaja ich za bohaterow, bo tak im powiedziano w... telewizji.
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Ktoś tutaj niedawno pokazywał zdjęcia, jakie zrobił w ukraińskiej księgarni, z wyeksponowanymi „biografiami” Bandery i Szuchewycza. Może się tylko domyśleć, jaką to ma zawartość.

To jednak chyba młode pokolenie jest najbardziej narażone na czkawkę Majdanu, nie zmęczeni życiem budowańcy w wieku 50+. Tej pierwszej grupy obawiałbym się po wielokroć bardziej.

@Choir: Nie jestem przeciwnikiem imigrancji z Ukrainy, choć są tu pewne rzeczy, które mi się bardzo niepodobają (transkrypcja imion i nazwisk, jakiej używa polski rząd). Jestem zwolennikiem napiętnowania konkretnych ludzi za ich konkretne czyny, agitację i karania
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Od poczatku konfliku trzymalem strone UA ale od paru miesiecy przestaje ja trzymac. Jak wspomnial @Lurch, juz na majdanie sie one pojawialy i przymykalismy oczy. Teraz trzeba miec je otwarte na te dwa kolory gdyz sie ono nasilaja ostatnimi czasami

Sam Putin wielokrotnie odnosil sie do nazizmu ale jak widac glupi ukraincy leca w w jego propagande. Tomek kilka razy dawal cynk na froncie, w Vice byl tez taki ‘typowy’ nazista ktory juz od pierwszdgo widzenia sprawial wrazenie zas na glowie mial tatu karabinu mg42. Potem akcja z Wladem

Sadzili ze wysla ich na front i poprostu znikna w walce?
s.....p - @tomasz-maciejczuk: Od poczatku konfliku trzymalem strone UA ale od paru mi...

źródło: comment_9OiRvxCs94c83nEjUTJWfb7QKZpq6dQE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@signap: Moim zdaniem neobanderyzm sam w sobie jest bardzo na rękę Kremlowi.

Popatrzmy na to nawet z perspektywy Ukraińców w Polsce. Im bardziej wyeksponowane będzie „kłamstwo wołyńsko-galicyjskie” (wzrost odwołań do zbrodniczych i szowinistycznych tradycji na Ukrainie wzmaga automatycznie ten element), im bardziej tym samym wzrośnie świadomość wśród lokalnej społeczności o „kłamcach wołyńsko-galicyjskich”, tym większa szansa na to, że pewnego dnia naprawdę coś tu wybuchnie. Wystarczy kolejny marsz czy zgromadzenie, czyniące
  • Odpowiedz
@tomasz-maciejczuk: Bo trzeba zbudować ten sojusz z Ukrainą. Ruskie się tego właśnie boją, że Polska i Ukraina będą w sojuszu. I kacapy srają już pod siebie z myślą, że Ukraina będzie w NATO. Chce tylko przypomnieć, że Rzeczpospolita Obojga Narodów mocna denerwowała Kacapów. :D
  • Odpowiedz