Wpis z mikrobloga

Takie pytanie - po co mojemu pracodawcy dyplom uczelniany/świadectwo maturalne? Już zostałem przyjęty, a po paru dniach podchodzi do mnie księgowa i mówi, że muszę zapodać ostatnie umowy o pracę (to rozumiem) oraz właśnie dyplom ukończenia uczelni, bo coś tam mi umknie z dni urlopowych. Co to ma wspólnego? Ostatnio się przeprowadziłem i nie chce mi się jeździć i szukać. Podobnie było parę miesięcy temu w urzędzie pracy - chciałem się zarejestrować jako bezrobotny (nie chodziło o zasiłek, tylko o ubezpieczenie) - i podobnie, wymagają papierka z uczelni - PO CO? #pytanie #praca
  • 7
@kepulg: bo ukonczone studia wliczaja sie do stażu pracy i dzieki temu przysługuje ci więcej dni urlopu. Tak jak polrzednie okresy zatrudnienia na umowe o prace. A papierka potrzebują bo muszą miec jakis dowód ze te studia skończyłeś.
@kepulg: Studia dają 8 lat stażu pracy przy obliczaniu urlopu. Dostajesz 20 dni - jeśli byłeś zatrudniony krócej niż 10 lat (studia plus np. rok pracy po nich = 9 lat), albo 26 dni, jeśli staż wynosi, co najmniej 10 lat pracy.