Wpis z mikrobloga

Ej Mirki i Mirabelki! Jest sprawa. Pisałam tu o domu pomocy dla samotnych matek i całych rodzin, których los nie potraktował najlepiej. Zawiozłam tam cały bagażnik ubranek dziecięcych i zabawek. Moje dziecko nie potrzebuje tego tyle a ciągle ktoś coś nam daje lub oddaje po swoich dzieciakach. Jest tu wspaniały mireczek @augustyn_kordecki który przesłał sumkę na zakupy dla dzieciaków! Brawa dla tego Pana! ()
Zakupiliśmy nieco przyborów szkolnych, gier, zabawek, pieluch, chusteczek nawilżanych(jest dwoje dzieci pieluszkowych), kakao, galaretki itd. Dorzuciłam jeszcze jakieś ciuchy i buty.
Dzieciaki były URADOWANE, nie mogły usiedzieć na stołówce. "A to autko? A to mogę? A co to? O ja lubię naklejki!"
Starałam się nie popłakać, bo kurde takie drobinki niedożywione... Jedna mała, 3-latka miała takie smutne oczy, cholera. #feels ogromne, bo sama mam dwuletnią córę, która jest większa od tej małej.
Dzieciaki były takie szczęśliwe, nie do opisania! :):):) Serducho mi pękało jak chłopcy się przychodzili przytulić. Ta malutka zapytała mnie na odchodne czy przyjadę jeszcze... Pewnie, że tak!
Na 8 dzieci jest LITR mleka dziennie ( w tym dziecko 10-miesięczne, które jednak powinno tego mleka pić sporo...) Banki żywności obcięły dotowanie mleka.
No ok, nie przedłużam posta. Wiem, że biedy na świecie jest ogrom ale jeśli chcielibyście pomóc tym właśnie zapomnianym przez władze i bogow dzieciakom(dorośli są w porządku, pojechałam żeby sprawdzić jaka jest sytuacja- żadnych nałogów, ośrodek jest pod dozorem markotu).
Mirki i Mireczki proszę Was ja w imieniu dzieciaków i ich smutnych głodnych oczu. Można pomóc kontaktując się ze mną na PW- udokumentuję Wam wydatki i pomoc. Można bezpośrednio się do nich odezwać.
Ze swojej strony mam zamiar ich odwiedzać z partiami ubrań, rzeczy dla dzieci, pościągam od znajomych. Jednak najbardziej potrzebne jest jedzenie. Mleko, płatki, kasze, makarony itd.
Jeśli ktoś coś...
#pomoc #dzieci #problem #glodnedzieci #mirkopomaga #atencja dla kolegi, który pomógł! pozwolę sobie otagować #pytanie czy ktoś pomoże? Małe #rozowepaski i #niebieskiepaski czekają na pomoc.
Jeśli nie masz ochoty pomóc, po prostu scroluj dalej.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Naciass: a ile tam jest dzieciaków? Kurde zabawek ani ubrań dla dzieciaków to ja nie mam ale jakieś jedzenie można by wysłać. Zadzwonie jutro do nich i zapytam czego najbardziej potrzebują.
  • Odpowiedz
@kiwacz: 10 miesiecy chłopaczek, dziewczynka 3 lata, chlopaczek 3 lata, chlopaczek 4 lata, chloapczek 6 lat i i 3 dziewczynki tak na oko 8-11 lat i chlopak 14 lat. Najbardziej mleka i jedzenia. Niestety najbliższe tesco nie dowozi, gdyby ktoś chciał zrobić taki prezent. Dzieciom oczy świeciły się do najprostszych zabawek- lalka, małe autka, naklejki. Pani magazynuje zeszyty, farbki, kredki, plastelina.
  • Odpowiedz
@Naciass: Z tym litrem mleka to normalnie #j--------e
Mieszkałem pewien czas na wsi. Rodzina 2+10 Patologia, matka chlała, kombinowała skąd tu kasę wyciągnąć, dzieci były równie cwane. Co miesiąc dostawali po 3 litry na głowę mimo iż mieli krowe.
  • Odpowiedz
@mikii77: płakałam z bezsilności, stary.... nie pojmuję tego.
Oni niestety nie mają żadengo pomieszczenia gospodarczego czy oborki zeby trzymac krowe :(
  • Odpowiedz
@Kruger88: Odmów sobie browara/czekolady/czegokolwiek, daj na litr mleka a przestaniesz czuć źle, poczujesz lepiej człowiek :) Pomyśl jak ja czułam jak te dzieci patrzyły głodnymi oczami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz