Wpis z mikrobloga

Przeglądam sobie mirko i trafiłem na, cóż - to.

I zmusiło mnie "to" do myślenia, konkretnie - do zadania jednego, no dwóch pytań. W załączonym "temacie" robić tego nie zamierzam, festiwal #!$%@? jest zbyt silny i nie ma co liczyć na normalne odpowiedzi, pytam więc tutaj.

Uwaga - pytam serio, nie robię se heheszków, nie chcę wywoływać gównoburzy.

Pytanie jest następujące:

Wypok to polski portal, 99,9% użytkowników #!$%@? się tutaj białym kolorem skóry.

Czy z racji posiadania takiego a nie innego koloru skóry byliście kiedykolwiek prześladowani/obrażani/wyśmiewani, czy kiedykolwiek wsadzono was na tej podstawie do więzienia, wywalono z roboty?

Czy jako "białasy" byliście KIEDYKOLWIEK, GDZIEKOLWIEK, w JAKIKOLWIEK sposób dyskryminowani?

Powtarzam - pytam serio, bardzo mnie ta sprawa ciekawi.

#neuropa #4konserwy
  • 14
@mnik1: za bycie białym, hetero, mężczyzną, polakiem (już nie wspominając o wyznawaniu religii chrześcijańskiej) jestem regularnie opluwany i poniżany przez przedstawicieli większości mediów oraz wszelakiej maści ludzi o poglądach lewicowych, pomimo tego, że wśród moich znajomych znajdą się czarni, muzułmanie, geje. Pomimo tego jestem też zrównywany z 'faszystowskim ciemnogrodem' w każdej dyskusji z racji wyznawanej religii, koloru skóry, orientacji seksualnej, pochodzenia. A to chyba jest forma dyskryminacji? Czy mi się tylko