Wpis z mikrobloga

Przyznam wam się (zainspirował mnie do tego pewien post grube kilkadziesiat wpisów na mikroblogu niżej), że dla mnie większym wyznacznikiem inteligencji jest to czy ktoś uważa testy iq za wyznacznik inteligencji i wierzy w nie, czy nie, niż same testy iq.

No bo nie oszukujmy się - Test iq bada tylko z max 2-4 rodzaje inteligencji, a wszystkich jest chyba z kilkanaście. Jak komuś wyjdzie w tescie iq dajmy na to 80 (czy jaki tam jest niski wynik) to mówić, że jest głupi tylko dlatego, ze mu wyszedł taki wynik to takby jakby mówić, że wybitny matematyk jest głupi ponieważ totalnie nie radzi sobie w relacjach osobistych z innymi ludzmi nie potrafi z nimi rozmawiac etc (to tez jeden z rodzajów inteligencji), albo jest totalnie nieogarniety życiowo i nie potrafi niczego zaplanowac i tego zrealizować, robi wszystko naraz i nic konkretnego jednoczesnie, gubi sie w tym i zapomina o wszystkim (jeszcze inny rodzaj inteligencji).

Tak więc test inteligencji aby był choć trochę miarodajny powinien badać inteligencje z wielu różnych dziedzin i sytuacji. A tym czasem w tych testach iq widzimy praktyczne same cyferki, zagadki matematyczne, jakieś wykresy i dziwne dopasowywania kształtów. To może badać tylko max 2-4 rodzaje inteligencji i TYLKO związane z naukami ścisłymi (wiec wystarczy ze ktos jest w nich beznadziejny i juz pewnie wyjdzie mu niskie iq mimo iż może być np wybitnym pisarzem albo muzykiem).

#takaprawda #iq #testyiq #oswiadczenie i moze tez troche #ciekawostki

Btw. Dołączam do postu śmieszny obrazek gdyż takie wpisy mają wiecej plusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Nevardus - Przyznam wam się (zainspirował mnie do tego pewien post grube kilkadziesia...
źródło: comment_qpE6AbUKTLaBZdtwszpuns2HwpDIWVoi.jpg