Wpis z mikrobloga

Ciekawie się patrzy na tych wszystkich chrześcijan, katolików, którzy co niedziela biją się w piersi i przyrzekają pomoc bliźnim, powtarzają bajki o miłosierdziu, obiecują skruchę, skromność, biją w dzwon gdzi negowane czy atakowane są chrześcijańskie/katolickie wartości, takie jak tradycyjna rodzina, etc.

A gdy kraj ma przyjąć około 2 tys. UCHODŹCÓW z terenów objętych wojną, na hurr durrr krzyczą: NIE! CO MY BĘDZIEMY CZARNUCHÓW ISLAMISTÓW KARMIĆ, WON DO SIEBIE.

Zapomnieli już, a tak chętnie powołują się na historię, dokąd emigrowali ich dziadkowie i rodacy podczas II WŚ. Zapomnieli o przykazaniach i o tym, co mówili w kościele.

Najwięksi hipokryci, jakich nosiła ziemia.

#oswiadczenie #przemyslenia #religia
  • 91
  • Odpowiedz
@RoHunter: ty ciągle nie rozumiesz, więc napiszę drukowanymi:

CHRZEŚCIJANIE, A WŁAŚCIWIE TO KATOLICY, KTÓRZY STANOWIĄ PEWNĄ GRUPĘ SPOŁECZNĄ W POLSCE, GRUPĘ, KTÓRA WYZNAJE PEWIEN ŚWIATOPOGLĄD - MIŁOŚCI I SZACUNKU DO BLIŹNIEGO - NAJGŁOŚNIEJ PROTESTUJĄ PRZECIWKO PRZYJĘCIU EMIGRANTÓW. JEDNOCZEŚNIE WYCHWALAJĄ POLSKICH UCHODŹCÓW Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ, A W NIEDZIELĘ W KOŚCIELE BIJĄ SIĘ W PIERSI I RZUAJĄ PUSTE HASŁA.

kapujesz?
  • Odpowiedz
@czerwiec_: bardzo dobrze ze potrafia rozdzielic religie od rzeczywistosci nawet jesli jest to hipokryzja to wolę takich ludzi niz tych slepo podarzajacych za nakazami religijnymi
  • Odpowiedz
@czerwiec_: łykam ten bait, bo wierzę, że są na świecie gimnazjaliści, którzy tak myślą.
1. Jestem katolikiem i szanuję innych, ale jestem też Polakiem i jest coś takiego jak interes mojego państwa i narodu.
2. Moim najbliższym jest Polak i jego dobrem się przejmuję - imigranci ciągnący zasiłki nie mają czego szukać w państwie, w którym żyję. (Ukraińcy są ok, bo raczej się asymilują - islamiści tego nie robią)
3. Ja
  • Odpowiedz
@ChocolateThunder: Proszę bardzo. I nie jestem trollem.

Moim najbliższym jest Polak i jego dobrem się przejmuję - imigranci ciągnący zasiłki nie mają czego szukać w państwie, w którym żyję. (Ukraińcy są ok, bo raczej się asymilują - islamiści tego nie robią)


@ChocolateThunder: Iście katolickie podejście, nie ma co. Wybiórcze traktowanie zasad miłosierdzia, brawo! :).

To nie jest tak, że jako katolik mam przyjąć bezdomnego do swojego mieszkania i niech on
  • Odpowiedz
@czerwiec_: ja nie mam zamiaru sam tego szukać. Ty mi to palcem pokaż. Dodatkowo chcę do tego statystykę, która pokaże że to katolicy najgłośniej krzyczą. Nie znam żadnego z prawacko katolickich portali i nie zamierzam poznać.
  • Odpowiedz
@czerwiec_: z takim podejsciem do "milosierdzia" chcesz zrobic z katolikow bande debili, zatem w spraiwe, np. muzułmanow to wymagasz od kazdego zabijania niewiernych i wprowadzania szariatu?
  • Odpowiedz
@czerwiec_:

usunąłem konto, bo mi się znudziło


no to zrób to ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak szczerze to oczywiście widzę, że wpis jak zawsze musiał wywołać niezły #!$%@? u niektórych wypokowych prawaków, co oczywiście mnie raczej nie dziwi. Ale mimo wszystko ja spróbuję bronić chrześcijaństwa, jednakże z pozycji człowieka, który ani nie jest jakiś szczególnie wierzący (o ile w ogóle), ani nie jest osobą która
  • Odpowiedz
ja nie mam zamiaru sam tego szukać.


@Queltas: to o czym my tu rozmawiamy, skoro w dyskusji wymagasz, żebym dyskutował za ciebie :).

z takim podejsciem do "milosierdzia" chcesz zrobic z katolikow bande debili, zatem w spraiwe, np. muzułmanow to wymagasz od kazdego zabijania niewiernych i wprowadzania szariatu?


@RoHunter: Ciągle mówimy tu o katolikach, a nie muzułmanach i o katolickim, a nie muzułmańskim systemie wartości. Przestań iść w zaparte w
  • Odpowiedz
@czerwiec_: powtórzę: robisz z katolikow bandę debili, którzy muszą zapewniać wszystkim każdą wygodę, bo taka nasuwa się refleksja po twoich wpisach. zapytam: czy to nie dobrze, że ludzie nie kierują się tylko nakazami religijnymi? tego właśnie byś chciał
  • Odpowiedz
Tak, jest to zgodne z przykazaniami kierowanymi do katolików. EoT


@ChocolateThunder: ( ͡º ͜ʖ͡º)

powtórzę: robisz z katolikow bandę debili, którzy muszą zapewniać wszystkim każdą wygodę


@RoHunter: Nie każdą wygodę, tylko pomóc w potrzebie. Oni nie chcą darmowego TV i PS4, tylko dachu nad głową i spokoju.

czy to nie dobrze, że ludzie nie kierują się tylko nakazami religijnymi?


@RoHunter: Pewnie, że dobrze. Ale
  • Odpowiedz
@czerwiec_:
Polska nie jest gotowa na przyjmowanie uchodźców, którzy zyliby sobie w swoich krajach gdyby ci wszyscy "dyktatorzy" żyli a nie byli martwi przez burdy które zrobiło USA i reszta pseudoliberalnych krajów. Isis narodziło się w krajach w których upadły dyktatury świeckie. Pozdrawiam. Gorliwym katolik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz