Wpis z mikrobloga

@Under89: a jechałeś kiedyś ulicą na której jest buspas? Autobus nie będzie się wlekł, bo pasy są szerokie i rowerzystę spokojne ominie. Obecnie rowerzysta, aby jechać zgodnie z prawem, musi poruszać się na środku drogi, a więc przeszkadza zarówno autobusom, jak i samochodom, a przede wszystkim sam jest narażony na dużo większe niebezpieczeństwo.
@celtics: skoro zawsze wyprzedał, to i teraz da radę, uwierz mi. Nie twierdzę że wpuszczenie rowerzystów na buspasy to genialny pomysł który rozwiąże wszystkie problemy, ale będzie to na pewno o wiele bezpieczniejsze dla wszystkich użytkowników drogi, a to chyba jest najważniejsze.
@FriPuc: Ta, zwłaszcza na Dąbrowskiego jest tyyyle miejsca dla autobusu i roweru obok siebie. To będzie bardzo niebezpieczne dla rowerów

Sam jeżdżę rowerem i również nie wyobrażam sobie, że autobus się za mną wlecze. Bo pomimo że jadąc normalną prędkością do pracy jadę 35 km/h to autobus może jechać i powinien szybciej
@koscik: może w przyszłym tygodniu wrzucę filmik jak wygląda jazda między pasami na Piłsudskiego. Dla Ciebie to może nie być problemem, dla mnie jakimś strasznym też nie jest ( chodź kilka razy zostałem strąbiony za prawidłową jazdę i miałem niebezpieczne sytuacje ), ale wyobraź sobie że dziecko albo ktoś starszy ma tak jechać. Takich osób jest masa, a byłoby jeszcze więcej gdyby nie tego typu przeciwności serwowane przez miasto.
@FriPuc: skoro mamy takie szerokie ulice w Rze to czemu nie wydzielą na nich pasów dla rowerów? ( ͡° ͜ʖ ͡°) wg mnie są za wąskie i tyle, sensowniejsze byłoby poszerzenie chodników lub budowa DR tam, gdzie jest to możliwe. Wolałbym starania o bardziej sensowne rzeczy, np. kwestię kretyńskich lokalizacji stacji rowerowych czy wymianę kostki na asfalt na starych DR, a nie #!$%@? ludzi w piątek w
@celtics: i co zrobiłeś w tym kierunku? Podejrzewam że nic. Gdyby nie "#!$%@? ludzi w piątek w godzinach szczytu" to miałbyś takie ścieżki rowerowe, że ciężko byłoby po nich traktorem przejechać albo nie byłoby ich wcale.
@FriPuc: I dobrze podejrzewasz, bo rowerem jeżdżę sporadycznie i jak tylko mogę to unikam pasa drogowego. Chcą protestować, to niech blokują radnym wyjazd z ratusza albo jeżdżą dookoła domu Ferenca, a taką formą manifestacji, jaką wybrali na dzisiaj to poparcia mieszkańców nie zyskają.
@celtics: nie chodzi o poparcie mieszkańców ( które wbrew pozorom jest spore ), ale o przypomnienie władzom miasta że rowerzyści stanowią dużą grupę w Rzeszowie i nie można o nich zapominać. Jeśli tego nie rozumiesz, rowerem jeździsz sporadycznie i unikasz pasa drogowego, to chyba nie mamy o czym rozmawiać.
@FriPuc: po obejrzeniu nagrania i zdjęć z protestu podtrzymuję swoje zdanie, że buspasy są za wąskie, żeby autobus mógł wyprzedzić rowerzystę z zachowaniem bezpiecznej odległości i bez wjeżdżania częściowo na lewy pas.
(jak zawołałem niepotrzebnie to przepraszam) @under89: @koscik: @FriPuc: na potwierdzenie, że buspasy są za wąskie: średnia szerokość buspasów na Piłsudskiego to 3.60m, na Dąbrowskiego 3.40 m, a szerokość autobusu (Solaris Urbino, Mercedes Citaro) to 2.55m. Zapytałem w Miejskim Zarządzie Dróg ( ͡° ͜ʖ ͡°)