Wpis z mikrobloga

Kupiłam sobie tablet graficzny Wacom Intious Pen bo był w promocji na Xkomie, a już wcześniej myślałam nad zakupem, bo chciałabym się nauczyć tworzyć jakieś grafiki. Oto moja pierwsza w życiu praca na tablecie. Jeszcze się muszę dosłownie wszystkiego nauczyć, bo na razie to tak robiłam na czuja bez żadnych instruktarzy oglądania. Może znacie jakieś ciekawe poradniki jak uczyć się rysować? #wacom #rysowanie #rysujzwykopem #tabletgraficzny
Pobierz Shagga - Kupiłam sobie tablet graficzny Wacom Intious Pen bo był w promocji na Xkomie...
źródło: comment_jiQIpUqhUlGWOlJNXe4aate1UcbsIKa5.jpg
  • 8
@Shagga: Też kupiłem wacoma jakieś 6 miesięcy temu, wziąłem raz piórko do ręki i stwierdziłem że no k.... tak się nie da, od tamtej pory leży nieużywany i nie mogę się przemóc. Lubię widzieć co rysuję i nie potrafię się przyzwyczaić do machania ręką po stole i patrzenia na monitor :( Ciągle sobie tylko obiecuję że kiedyś się nauczę.
@Namarin: też tak wczoraj miałam, przeszkadzało mi że ta przestrzeń absolutna jest w tym, a nie tak jak w normalnym padzie w laptopie, ale poużywałam zamiast myszki i już przywykłam. To kwestia przyzwyczajenia i to nawet nie trzeba długo pracować żeby się przyzwyczaić, no ja wczoraj chciałam zwrócić, a dziś jestem zachwycona ;p
@Shagga: Najbardziej mnie drażniło to że jak chciałem postawić jedną kreskę stykającą się z drugą to nie wiedziałem w którym miejscu przyłożyć piórko. Na takim zwykłym to wszystko na czuja i cholernie to wydłuża rysowanie bo trzeba mazać i poprawiać. Dlatego jeśli tablet to tylko taki po którym rysujesz i masz na nim wyświetloną pracę, no ale te od Wacoma to za drogie są.
@Namarin: Szczerze mówiąc, niekoniecznie. Sama mam od jakichś 6-7 lat Wacom Intuos 4, a od roku Cintiq 13HD. I wolę używać Intuosa, bo na wyswietlaczu jest jednak cieniutka warstwa oddzielająca wyświetlany obraz od koncówki piórka. I tu dopiero nie wiem, gdzie klikać, bo gdy tylko lekko przesunę głowę, to zmienia mi się kąt nachylenia. W efekcie gdy chcę przedłużyć linię to albo zaczynam kręcić głową dookoła, aby znaleźć najbliższy punkt, albo