Wpis z mikrobloga

Pośmigałem nieco w obie gry i stwierdzam że #assettocorsa > #projectcars.

Project Cars wygląda nieco ładniej w tych bardziej nasyconych kolorach, efekty pogodowe również ładnie się prezentują, auta psują się wizualnie o wiele efektowniej i sprawia wrażenie takiej naprawdę dopracowanej. Niestety nie podszedł mi model jazdy, jakiś taki bardzo chaotyczny, wkurzał niemiłosiernie gość gadający przez radio co mam robić (jakbym sam nie wiedział - "dobrze by było jakbyś zdobył parę miejsc na pierwszym zakręcie" - super porada bulwo, nie domyśliłbym się) i jakoś nie miałem takiej frajdy z samej jazdy jak przy Assetto Corsie. W PC dużo jest dodatkowych przeszkadzajek, wstawionych wydaje się na zasadzie "patrzcie co jeszcze dodaliśmy do gry" a w AC nacisk postawiony jest na jazdę, bez zbędnych wodotrysków itepe. Po prostu ty i auto.

Nie grałem jeszcze online, nie rozwodzę się na temat modów i możliwości - skupiłem się na jeździe i takiej ogólnej frajdzie. Miejcie to na uwadze.

Nie mam zamiaru tym wpisem wywoływać #gownoburza, bo PC wcale nie jest złą grą, po prostu mi nie podeszła, ale jeśli zastanawiasz się pomiędzy AC a PC to raczej polecałbym wybrać to pierwsze. Serio.

#pcmasterrace #simracing
  • 10
@Mokrysedes: niestety zrobilem maly blad, ze nie sprawdzilem AC nim zdecydowalem sie na zakup pcars. wtedy zaoszczedzilbym te pare srebrnikow.
z drugiej strony, spedzilem dosc sporo czasu jezdzac w formule 2 w pcars i swietnie sie bawilem. tam ten model jazdy nawet mi pasowal. gladkie asfalty pod bolidy sa ok. akurat do tego ten model jazdy wydaje mi sie, ze pasuje. autami gt3 zle mi sie jezdzilo w pcarsie.
Odświeżę lekko dyskusje. Mam pytanie odnośnie tych 2 tytułów ale pod kątem casualowego pogrania sobie raz na jakiś czas , która gra jest .. łatwiejsza tzn da się łatwiej grać na klawiaturze ?