Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Potrzebuję zrzutu ekranu kilkudziesięciu podstron witryny.
Mam listę, więc automat może odwiedzać i robić skrypt. Rzecz w tym, że witryny są z gatunku tych, które doładowują treść jak się zjezdza na dół (coś w stylu single page website, ale nie do końca).
Jak wymusić załadowanie od razu całej takiej strony? Korzystam z #selenium i #python.
#testowanie
Zawołam jeszcze #webdev - może macie magiczny sposób wymuszający załadowanie całej treści.
  • 7
@brissenden: @Faja: No ja to w tej chwili właśnie scrolluję - najpierw na sam dół, potem stopniowo w górę (ze względu na menu, które na stałe jest na górnej części strony).
Rzecz w tym, że to rozwiazanie jest po prostu wolne. Myślałem, ze jest może cokolwiek (plugin do przeglądarki?) wymuszający załadowanie całej treści.
@venomik: Generalnie to doładowywanie strony to jest jakiś program, nie ma innej ogólnej metody sprawdzenia jaki będzie stan po wykonaniu programu niż wykonanie tego programu. W niektórych przypadkach jest to możliwe, ale trzeba ten program znać, a nie podałeś co to za strona

Zobacz sobie jak to doładowanie jest robione, może jest jakiś parametr mówiący ile pozycji doładować, jeśli jest szansa podmienić ten parametr i ustawić na milijon to jesteś prawie