Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Corsie C? Szukam auta dla siebie i mam dylemat czy brać takie małe autko, które będzie niewiele palić, czy jednak wyższy segment - np. Renault Megane z większym silnikiem, ale i spalaniem. Jeżdżę w 90% sam, bez jazdy w mieście, trasy po 20-50km oraz po 140km. W te dłuższe zabierałbym pasażera aby redukować koszty przejazdu i nie wiem czy taka Corsa dałaby radę na autostradzie - we 2 osoby? Niby to tylko 2 godzinki, na super komforcie mi nie zależy, ale Corsa da radę?
#motoryzacja
  • 14
@bzyq81: @ksiak: do 8k, miałem przez prawie rok Astrę G, ale paliła za dużo i jeździłem prawie cały czas sam. Sprzedałem, bo też miała kilka wad i chciałem się jej pozbyć. Teraz po pół roku przerwy szukam czegoś nowego i wolałbym chyba takie małe autko żeby nie żal było na paliwo. Wiem, że na co dzień mi wystarczy, tylko te trasy po 140km do domu - nie wiem czy to
@ksiak: tyle w trasie gdzieś pali ta Megane, którą mam upatrzoną - nie jest jakoś dużo, ale widzę, że Corsa spali 5l i zawsze to więcej zostanie w kieszeni. Głównie chodzi o to, że w Astrze nie wykorzystywałem jej przestrzeni i dlatego tak teraz się zastanawiam.
@ksiak: w przyszlym tygodniu pewnie obejrzę megane i zobaczę. W sumie w tych Corsach co patrzyłem jest diesel i jakby tam się coś zepsuło to wyjdzie mi więcej niż ta benzyna.
@Leniwiec1: mi ostatnio meganka 1 1.6 8V dość mocno zużyta spaliła 6,5/100 (liczone z tankowania oczywiście) w jeździe takiej małomiejskiej z prędkościami do 100max ale przeważnie 60-80, takie mam średnie i uważam, że jak na 19 letnie auto jest to wynik lepiej niż dobry.
@ksiak: no elegancki i to nie jest tak, że zawsze startuję ostatni po prostu ten silnik fajnie sobie daje radę na niskich obrotach i większość czasu jadę 60-80 na piątce a biegi zmieniam w porywach przy 2500obr, jeździ się jak dieslem.
@Leniwiec1: Nie łudź się, że mniejszy i z mniejszym silnikiem pali mniej. Hyundai i20 1.1crdi here. Na autostradzie przy 160 i wyżej spalanie dochodzi do..8l. Za to jak jadę za ciężarówką 75-80km/h pali 3l. ;) Ale tak jeździć się nie da. Ps. C3 mojego różowego pali średnio ok.8l. Najmniejszy benzyniak 1.1. Nie polecam małych silników. Ani to oszczędne, ani to zrywne.