Wpis z mikrobloga

A więc to chyba prawda. Dla pewności czekałem i ciągle nie mam na Surface RT komunikatu z zapowiedzią aktualizacji do #windows10 ;(

Różne plotki na ten temat krążą i niby ma być aktualizacja okrojona - mi wystarczy nowe UI i wsparcie nowego środowiska apek! Ciekawe jak to się rozwinie, może ma ktoś jakieś newsy świeższe niż te ze stycznia? Są teorie że Surface mimo ekranu 10 cal zostanie po prostu potraktowany jako Windows 10 w wersji dla urządzeń poniżej 8 cal. To by było wystarczające! :)
Pobierz Saeglopur - A więc to chyba prawda. Dla pewności czekałem i ciągle nie mam na Surface...
źródło: comment_oVy8FPdUWyeyuYlo8AUxcvXJ80j8yH5l.gif
  • 9
@piotrulos: The long and short of what is happening with Windows RT is pretty darn simple:
- Microsoft (Surface and Surface 2) and Nokia (Lumia) branded ARM-based tablets will NOT be getting a formal update to Windows 10. They will be entitled to limited subset upgrades of Windows 10 functionality, but will not be given Windows 10 as we know it.
- Windows RT as its own SKU, or brand, of
w ogóle chyba MS wie, że RT to niewypał


@piotrulos: IMHO za wcześnie. Gdy środowisko jeszcze nie nabrało pędu i płynności (liczące się aplikacje, wsparcie devów). W praktyce RT jest teraz kontynuowane jako Windows 10 Mobile - tam też nie odpalisz aplikacji x86.

No chyba że to Continuum w najlepszych urządzeniach będzie miało taką architekturę? Wydaje mi się póki co że będzie po prostu robić za takie RT - pełny system
@Saeglopur: Wydaje mi się że jeżeli coś dadzą dla RT to będzie to razem z wersją mobile (Były jakieś screeny z wersji "for small tablets", wyglądało jak rozciągnięty WP), czyli najwcześniej pod koniec roku.
No chyba że to Continuum w najlepszych urządzeniach będzie miało taką architekturę?


@Saeglopur: architekturę na pewno nie, ale może właśnie to continuum z WP będzie takim nowym RT? Taki windows phone bez phone ( ͡° ͜ʖ ͡°)