Wpis z mikrobloga

#samsung to szajsung...

Mam #motog XT1032 i oryginalny kabelek w zestawie który jest nieużywany. Używałem kabel od LG który już całkiem niedawno się rozpadł choć jeszcze działa. Dziwiłem sie czemu tak długo się ładuje telefon, ponad 2h do 2070 mAh to dosyć długo skoro ładowarek w domu mam cztery: od Sony (850mA), od Asusa TF300T 2A oraz 2x od Samsunga (1A). Mam jeszcze powerbank xiaomi 10400mAh, wyjście 2A ale motka raczej nie przyjmie więcej niż te 1.5A. Pomiary aplikacją Ampere oraz systemowy wskaźnik czasu do pełnego naładowania.

Do rzeczy:
1. Oba ładowarki samsungowe po 1A dają, jeden kabel cieńszy drugi grubszy i masywniejszy też oryginalne - ładowanie miedzy 500 a 600mA,
2. Ładowanie z portu USB jakieś 400-450mA,
3. Ładowanie z powerbanku + oryginalny kabel dołączony do powerbanku - 1.15A ,

I dla ciekawości pozmieniałem i efekty są takie, że jak skorzystam z kabla od xiaomi to wtedy każda ładowarka na pełnych obrotach pracuje i Ampere pokazuje tyle natężenia ile da rady wycisnąć ładowarka. I w drugą stronę, podpiąłem do powerbanka kabel samsunga to nie przekroczy 600mA.

#!$%@?łem te kable od szafki, ten 20 centymetrowy kabel od xiaomi najprawilniejszy ew. oryginalny od motki jak będzie trzeba długi użyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#android #oswiadczenie #elektronika
  • 3
  • Odpowiedz
@xamil54: normalne. Kazdy producent stosuje inne rezystancje miedzy przewodami USB. Dzieki temu tel wykrywa, ze podlaczona jest oryginalna ladowarka i zaczyna pobierac wiekszy prad. Gdybys uzywal tel Samsunga to na kabelku LG byloby wolniej.
  • Odpowiedz
@qerda: zweryfikuję twoje słowa w razie możliwości - jak będę miał pod ręką drugą motkę oraz samsunga to zobaczę czy tak faktycznie jest
  • Odpowiedz