Wpis z mikrobloga

Mirki co robić ? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam pracę, lubię ją strasznie, lubię moich współpracowników, robota przyjemna i szefowa do rany przyłóż. Budzę się rano i z uśmiechem idę do pracy. Dostałem tą pracę z polecenia osoby, której tam pracuje (mojego znajomego).
Od niechcenia ostatnio wysłałem w dwa miejsca CV aby zobaczyć ile jestem warty teraz. I odezwali się prawie natychmiast z jednej firmy. Anon poszedł na rozmowę i sobie zażyczył prawie 2,5 krotność tego co zarabia w starej firmie. Manager trochę boczył się i twierdził, że to dużo, w sumie przyznałem mu rację ale odpowiednio umotywowałem dlaczego aż tyle i co sobą reprezentuje. Dzisiaj dostałem telefon, dają mi 2,22 tego co mam obecnie w starej firmie. Przyrost płacy o 122% + ewentualne premie za wyniki ( ͡ ͜ʖ ͡)

I tutaj mam rozterkę dosyć mocną. Jest takie słowo ‘lojalność’ - w dzisiejszych czasach chyba prawie zapomniane, ale mi głęboko bliskie. Niektórzy widzą je jako frajerstwo, ja nie. Otóż czuję lojalność wobec mojego pracodawcy, a właściwie do osób które mi zaufały. Rok temu byłem w życiowym dołku – dno. Wyciągnięto do mnie rękę i dano możliwość wykazania się. Zaufano mi, zaufał mi kolega, który mnie polecił, zaufała szefowa mimo, że miała innych doświadczonych kandydatów. Jednak wybór padł na mnie. Dziękuję Bogu często za tą opatrzność.

Nie wiem czy zrezygnować z pracy, którą lubię i sprawia mi satysfakcję tylko, że płaca średnia jak na warszawę (pewnie bym dostał jakieś 30 % podwyżki z końcem roku), czy brać nową robotę z dużą pensją nie oglądając się za siebie. Pieniądze to nie wszystko, więc może Mirki poradzą co robić ?
#praca #pracbaza #pytanie #korposwiat #korpo
  • 9
  • Odpowiedz
@kamilch78: ja zawsze sobie powtarzam że albo możesz mieć robotę gdzie wstajesz rano i idziesz z uśmiechem (prawie) i lubisz to robić i kladziesz sie z głową pustą od pracy. ale #!$%@? płacą. Albo pierwszą twoją myślą o poranku jest "#!$%@? znoeu do roboty" . Meczysz dniowke. Czekasz na clock out. A ptzed zaśnięciem tysiące myśli co będzie jutro w robicie i czy dobrze to zrobiłeś. Itp. No ale placą xxxx
  • Odpowiedz
@kamilch78: Idź do obecnego pracodawcy, powiedz jak sprawy stoją - płaci mniej niż Twoja rynkowa wartość, masz robotę już zaklepaną ale chciałbyś zostać jeśli się ogarnie.

A z doświadczenia - lojalność praktycznie nigdy się nie opłaca - oczywiście mówie o przypadkach takich jak Twój że dostaniesz x2.
  • Odpowiedz