Wpis z mikrobloga

Przekraczamy kolejny krąg piekieł... Kolejny przepis pod #goomowesosy

Tym razem przepis na bardzo ostry sos VENOM ( ͡ ͜ʖ ͡)

Składniki:
Habanero - 7 dużych szt.
7 pot red - 3 szt. (susz)
Bhut Jolokia yellow - 8 szt. (susz)
Chile de arbol - 100g. (można zastąpić papryczkami Cayenne)
pepperoni - 2 wyrośnięte
czosnek - 4 ząbki + pół łyżeczki granulowanego
oregano - 1 łyżka świeżo posiekanego
zioła prowansalskie - szczypta
1/2 brzoskwini z puszki
4 łyżki syropu z brzoskwiń
sól - 2 szczypty
pieprz cayenne - 2 łyżeczki

Let the game begin:
1. Suszone papryczki wkładamy do niepełnej szklanki wody, żeby sobie spokojnie odmokły. W tym czasie kroimy habanero, arbol i pepperoni i wrzucamy do blendera. Jak zawsze - usuwamy tylko ogonki. Pestki i cała reszta zostają!
2. Smażymy czosnek pokrojony w kawałki na 2 łyżkach oliwy 2-3 minuty i wrzucamy do blendera.
3. Dodajemy zioła, brzoskwinię, syrop, sól i wlewamy szklankę wody wraz z suszonymi papryczkami.
4. Blednujemy długo. Nawet 20 minut. Tego sosu nie będziemy przesiewać przez sito, więc musimy uzyskać ładną gładką i płynna konsystencję.
5. Po zblendowaniu wlewamy do gara. Dodajemy pieprz cayenne i doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy ok 5 minut. Oczy pieką nas jak hooy.
6. Rozlewamy do słoiczków lub buteleczek.
7. Dajemy kilka kropelek na kanapeczkę i pukamy się w głowę i mówimy krztusząc się "Dlaczego to zrobiłem?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Smacznego!

Uwaga! Ten sos jest bardzo ostry. Oceniłem go na 160 000 SHU bo jest mocniejszy od mojego Reapera oraz innych sosów komercyjnych o mocy 100 000 SHU. Używajcie go z rozwagą :)
Sos ten doskonale komponuje się z różnego rodzaju mięsem, ale pasuje także na kanapeczki ;) Smak jest świeży, mocno paprykowy z wyczuwalną nuta czosnku.
Sos zaczyna palić od dzień dobry. Tzw. kop w pysk. Ale po to nigdy nie jest "jego ostatnie słowo". Po mocnym uderzeniu zaraz po konsumpcji sos rozpala się coraz bardziej (ʘʘ)

I jak zawsze po więcej zapraszam pod tag #goomowesosy

#chilihead #chili #papryczki #gotujzwykopem
@rolnik_z_klimontowa: @Linden: @Dr_Snaut: @piotras-85: @basssiok: @Marcinowy: @Adass: @danoxide: @Saute: @TOTYLKO_JA: @empeash: @Jutraniema: @rozowy_dzban: @ninetyeight: @jestem-tu: @Patt_: @WujekOprawca: @Rain_: @PROstak: @jednakwiecejniz14sekund:
goomowy - Przekraczamy kolejny krąg piekieł... Kolejny przepis pod #goomowesosy 

T...

źródło: comment_T9OQ45pIHt034XAArCJ7bqtMSLaOqdYa.jpg

Pobierz
  • 51
obowiązkowo:

JA #!$%@? JAK MNIE #!$%@?Ą TAKIE CIOTY, NO #!$%@?. O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA #!$%@? WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE #!$%@?, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO #!$%@?ŁBYM STAREGO WE
@Fleksioo: Z samego habanero będzie piekłem dla laika. Sos z samej tej papryczki z drobnymi dodatkami (czyli powiedzmy sos 90% habanero) to jest potwór. Jeśli byłby robiony z odmiany Red Savina to mógłby mieć coś pomiędzy 300 000, a 400 000 SHU. Więc nawet dla chiliheada jest to moc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mało tego. Sos opisany w tym wpisie byłby piekłem dla laika.