Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy, czy wiedzieliście że w Polsce jest taki wspaniały zamek jak "Krzyżtopór"? Byłem zaskoczony, że jeszcze on nim nie słyszałem bo jest niesamowity, zachwyca zarówno wyglądem jak i rozmiarem. Jest to ruina, ale zachowało się ponad 90% oryginalnych ścian. Można zwiedzać na zewnątrz jak i w środku, podziemia oraz wyższe piętra. No coś niesamowitego. Każdemu kto będzie miał okazję polecam odwiedzić to miejsce. Ja się tam wybrałem będąc w Sandomierzu i trochę tak "przy okazji" zbaczając z trasy powrotnej do domu, wydłużyło mi to podróż o jakąś godzinę, ale nie żałuję.


#turystyka #podroze #zamki
fuuYeah - Drodzy Mircy, czy wiedzieliście że w Polsce jest taki wspaniały zamek jak "...

źródło: comment_zqqIM40Eje4eQ6kp5kI3CG6vmoLJaYWR.jpg

Pobierz
  • 26
@fuuYeah: Świetne miejsce, polecam jeśli jest możliwość zwiedzać go w nocy - klimat jest niesamowity. Byłem tam kilkukrotnie z racji bliskiej odległości od rodzinnej miejscowości, zamierzam tam jeszcze nie raz zawitać. W okresie wakacyjnym często widać jak ludzie z namiotami rozbijają się pod samymi murami - też dobra opcja, robiłem tak kiedyś i jest to świetna sprawa, mam mnóstwo miłych wspomnień z takiej wyprawy.

@c1nu: ciężko powiedzieć bo chodzisz sam, nie ma przewodnika, chyba że jest jakaś opcja. Myślę, że można to obejść na szybko w niecałą godzinę, ale jak chcesz to i pół dnia możesz łazić :)