Wpis z mikrobloga

Chciałbym wprowadzić na mirko nowy tag. Taki jak jest na reddicie. TIL - Today I Learned. Można to przetłumaczyć jako "dzisiaj się dowiedziałem, że...". Wrzucalibyśmy jakieś naukowe ciekawostki albo totalnie odjechane rzeczy, których się dowiedzieliśmy. Nosiłby on nazwę #dsd - Dzisiaj Się Dowiedziałem. Wpisy wrzucane pod tym tagiem mogłyby częściej trafiać na główną, bo i byłyby wartościowsze. A oto moja pierwsza propozycja. #nauka #ciekawostki #chemia #fizyka #zrobmycosdobrego #wiedza

#dsd - HNIW to najsilniejszy materiał wybuchowy jaki ludzkości udało się zsyntetyzować.
HNIW ze względu na wysokie koszty wytworzenia, czasochłonność i trudność w dostępie do odczynników nie jest produkowany na masową skalę. HNIW można otrzymać w reakcji benzyloaminy z glioksalem.
Pobierz XsomX - Chciałbym wprowadzić na mirko nowy tag. Taki jak jest na reddicie. TIL - Toda...
źródło: comment_xFPqpJ084s1U0JkqGLtSPODlTELFb9hK.jpg
  • 23
@arrent: Na reddicie działa to tak, że każdy może pod nim wrzucić coś ciekawego. Np, przez przypadek znalazłeś jakieś fajne wykresy zależności czegoś od czegoś albo, że jakaś tak dżdżownica strzela żrącą substancją. Wrzucasz jej zdjęcie i krótką informację z linkiem do źródła.