Wpis z mikrobloga

ERR-GFX-D3D-INIT. Ktoś też ma z tym problem? Gra #!$%@? mi co jakieś 2 godziny i pojawiają się DWA (!) te same błędy za jednym razem.

Sprzęt:
4690k, gtx 970 g1 gaming

Co próbowałem?
- wszystkiego
- brak używania alt+tab
- wyłączenie pauzy
- underclock GPU
- zabijanie chrome na czas grania
- reinstall sterowników od wszystkiego
- zabawa z plikami od directX
- przejście na DX10 z DX11
- jak nie zabiję chrome + nie underclocknę GPU to crash przychodzi jeszcze szybciej

Czy to może mieć związek z tym, że GPU jest fabrycznie podkręcane lub nie starcza napięcia? (Zasilacz Corsair CX600)
Jedna rzecz, którą zauważyłem - gdy dzieje się crash, w NVIDIA Inspectorze resetuje się jakikolwiek underclock. Lecę na sterownikach sprzed GTAV Ready Drivers. (na nich też się to działo)

Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to się stało. Wszystko było ok i pewnego dnia się zaczęło. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

EDIT: To gówno dzieje się tylko w trybie Online i baaardzo rzadko w trybie singleplayer.

#gtav #gtavpc #pcmasterrace
  • 6
@4i60r: też to mam na 680, ale w singlu też się dzieje, niezależnie czy fullscreen, czy okienkowy z ramkami lub bez. Daj znać jeśli znajdziesz rozwiązanie
@Dewski: Czysta instalacja (Display Driver Uninstaller) sterowników od grafiki, granie w borderless fullscreen, na DX10 i uruchamianie bata przed każdą grą:

@ECHO OFF

timeout 10

:NOTFOUND
timeout 5
SETLOCAL EnableExtensions
set EXE=GTA5.exe
FOR /F %%x IN ('tasklist /NH /FI "IMAGENAME eq %EXE%"') DO IF %%x == %EXE% goto FOUND
goto NOTFOUND

:FOUND
echo GTA5.exe is open
echo Idling Launcher and Subprocesses
timeout 10
wmic process where name="GTA5.exe" CALL setpriority "high priority"