Wpis z mikrobloga

Ja chyba zagłosuję na Komorowskiego w drugiej turze.
inb4 hurr durr jak możesz. Poczytajcie sobie tekst niżej.
Słuchałem przed chwilą radiowej Trójki (była rozmowa nad JOWami i nad sensem istnienia prezydenta w RP) i takie przemyślenia przyszły mi do głowy:

Ktoś w audycji słusznie zauważył, że wręcz widać po Komorze jak jemu się nie chce walczyć o drugą turę, jakby prezydentura była w pewnym sensie karą. Można by to wykorzystać - ja uważam, że prezydent jest niepotrzebny (mamy premiera) a osobę Komorowskiego można by wykorzystać do przekonania Polaków o braku sensu tego urzędu lub jeszcze bardziej przekonać ich, że coś jest nie tak. Niech dalej buluje i wali gafy na tym urzędzie, do jesieni. Kukiz i reszta to wykorzysta w, mam nadzieję, dobry sposób do tego czasu.

Dzięki kontynuacji rządów PO mamy obecnie takie poparcie dla Kukiza. Zaufanie dla PO i reelekcja była kredytem zaufania dla tej partii. Wg mnie jak ona go wykorzystała tylko przekonało Polaków, że coś jest nie tak z władzą lub systemem i że trzeba zmian. Więc dlaczego by nie poprzeć Komora, by znowu wykorzystać ten efekt?

Wybór Dudy, oprócz poprawy reprezentowania nas za granicą, nic nie zmieni. Ten wybór da fałszywy powiew świeżości, który tylko przedłuży agonię urzędu prezydenckiego i odwlecze zmiany postulowane przez resztę.

Na Kukiza nie głosowałem, to nie jest mój kandydat, ale podziwiam go za jego postawę lidera i za to, że ma wizję na swoje pomysły. Myślę, że w jesieni może wiele namieszać i chyba warto mu to ułatwić.
#wybory #drugatura #wyboryprezydenckie2015
  • 9
@neplah: Lepiej posadzić na fotelu Dudę i odgrzać wojnę PiS vs PO. Znudzeni politycznymi bitwami Polacy może w końcu się przebudzą i zaczną myśleć o alternatywie. Wybranie Bronka pozwoli dalej PO trzymać pełnię władzy w ręku i używać jej do manipulowania opinią publiczną. Prezydent Duda mógłby dobrze zamieszać. Ba, nawet bym chciał, żeby był sterowany przez Jarka. Na pewno skubaniec dolałby oliwy do ognia.