Wpis z mikrobloga

Czołem Mircy!
Po wielkich trudach w końcu mi się udało skleić to cudo. Wyszło oczywiście za małe, ale jak będę utwardzał spróbuję jakos powiększyć. Ewentualnie zrobię drugi, większy :P
Dzisiaj zamieniłem klej w sztyfcie na kropelkę i o wiele szybciej idzie praca z tym wspaniałym wynalazkiem.
Teraz tylko czekam na żywicę!
Planuję zrobić cały strój Sheparda na kolejny #pyrkon

Pobierz MichalPypek - Czołem Mircy! 
Po wielkich trudach w końcu mi się udało skleić to cudo...
źródło: comment_qOLwKfUYQ2sD40k9mi6ZETKyB6wUytKA.jpg
  • 28
@MichalPypek: Nie powiększysz już tego, zabieraj się za nowy. Tego użyj sobie do ćwiczeń, tzn ile żywicy przygotować, ile utwardzacza, ile czasu zanim zacznie twardnieć. Jak włókno szklane nakładać, docinać. No a potem najgorsze czyli szpachlowanie.
Ja polecam najtańszy klej w sztyfcie "HINOL" kropelka jest fajna bo usztywnia od razu, ale gorzej jak coś za mało dogniesz i trzeba poprawiać.
A jak chcesz cały strój robić to zamów sobie ryze papieru
@pasiaty: Tak właśnie planuję :) W sumie to się cieszę, bo jak nie wyjdzie, to będę wiedział co nie tak zrobiłem przy pełnowymiarowej wersji :D.
Kupiłem sobie ryzę papieru 280g. Mniejsza gramatura nie jest odpowiednia na moje zdolności manualne :P.
W każdy razie ten hełm jako taki ćwiczebny był bardzo dobry - było dużo cieniutkich pasków papieru do naklejenia i nabrałem trochę wprawy w wycinaniu i klejeniu :P.
Szkoda tylko, że
280g


@MichalPypek: ( ͡º ͜ʖ͡º) mi się 180g czasami w drukarce zacina. No i wycinaj i sklejaj tylko jedną rzecz na raz, bo ci się pomieszają albo będziesz siedział przed monitorem i szukał z której części ten element jest.
@MichalPypek: meh, nie wiem czy tylko ja tak uważam, ale cosplay z wycinanki to dla mnie nie cosplay. Bo co to za sztuka wyciąć i posklejać? Przecież to się robiło nawet w podstawówce. Imo w cosplayu najważniejsze jest zaprojektowanie stroju tak by jak najlepiej odzwierciedlał ten, na którym cosplayer się wzoruje. A tutaj co? Ktoś sobie bierze czyjś projekt, wycina i się szczyci jakby nie wiem czego dokonał. Fakt, trzeba jeszcze
@MichalPypek: Kupowałem zestaw naprawczy Novol, tam jest trochę maty szklanej i utwardzacz, szpachla też novol bodajże uniwersalna. Ale średnio jestem zadowolony bo strasznie ciężko dobrać ilość utwardzacza. Teraz pewnie bym zamówił to co na litry przez allegro sprzedają.
Kiedyś dawno zakupiłem tkaninę szklaną, fajnie bo po jednej warstwie jest sztywniejsze od dwóch warstw maty.
@homo_superior: Nie mam zamiaru startować w jakichkolwiek konkursach. Gdybym miał większe zdolności manualne, to bym próbował robić to z pianki. Ale nie mam, ( ͡° ͜ʖ ͡°) a też chcę mieć fajny kostium na konwencie.
@pasiaty: Dzięki. Póki co nic nie zamawiałem, bo bałem się, że w ogóle nie skleję tego hełmu, ale najwyższy czas xD.
@MichalPypek: spoko, jak strój niekonkursowy to ok, prezentuje się to ładnie i fajnie więc jak najbardziej rób i w ogóle bo pewnie wyjdzie całkiem spoko. Po prostu nie raz na konwentach widzę jak wygrywają te mass effecty powycinane z szablonów i posklejane, które jedyne czego wymagają to poświęcenia trochę czasu, wszystkie takie same bo to popularne teraz, te same projekty jednej osoby z neta i już mnie to zwyczajnie męczy :(