Wpis z mikrobloga

Włamanie do polskiej giełdy bitcoinów bitstar.pl:
https://www.facebook.com/bitstarpl/posts/942995245750817
Choć nie wiem czy to dobre słowo włamanie bo prawdopodobnie to nie włamanie a jedynie ktoś przeprał przez tę giełdę 60 tys. zł. reportaż w interwencji
Ludzie to jednak debile sami dali dostęp złodziejowi do konta a próbują zwalić winę na bank że to on powinien chronić ich środki. To tak jakbym kupił sejf i na kartce obok trzymał kod do jego otwarcia a po opróżnieniu go przez złodzieja miałbym pretensje do producenta sejfu że jego produkt nie był zbyt bezpieczny.
Nie rozumiem trochę z tego reportażu skąd mają zablokowane te 60 tys. zł na polecenie prokuratury. Bitstar zdążył zabezpieczyć 4800zł a reszta skąd? Czyżby zablokowali środki giełdy? W takich przypadkach winnym jest użytkownik i giełdy nie powinny ponosić za to winę.
Tak więc pamiętajcie nad bezpieczeństwem swoich środków bo niebezpieczeństwa czyhają z każdej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bitcoin #banki #bitstar #bzwbk
  • 5
Nie rozumiem trochę z tego reportażu skąd mają zablokowane te 60 tys. zł na polecenie prokuratury. Bitstar zdążył zabezpieczyć 4800zł a reszta skąd?


@ziomekg: Skąd, jak od kogo? To się nie trzyma kupy. No właśnie tu bronisz banku ale to bank podobno zablokował komuś czyjeś środki.
Bank jest odpowiedzialny za zabezpieczenia przed hakerami. W Anglii możesz bez obaw używać bankowości internetowej bo gwarantują, że jeżeli haker Cię okradnie to zwracają kasę.
@pawlo74: No trochę bronię ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo bank jest odpowiedzialny ze ochronę przed hakerami w przypadku włamań na serwery banku a nie jeśli użytkownik poda wszystkie dane dostępowe hakerowi. Jeśli tak jest w Anglii to aż dziwne że nie dochodzi do nadużyć w stylu: podaje dane dostępowe koledze, on wyprowadza środki z konta a ja zwracam się do banku że mnie okradli i bank oddaje
podaje dane dostępowe koledze, on wyprowadza środki z konta a ja zwracam się do banku że mnie okradli i bank oddaje kasę. Zbrodnia doskonała;)


@ziomekg: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)( ͡
tu się zgadzamy ogólnie banki i ich kreacja pieniądza to coś strasznego a będzie jeszcze gorzej gdy zostanie zlikwidowana gotówka... no chyba że do tego czasu rozpowszechni się bitcoin i uwolni ludzi od banków ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ziomekg: chłopaku nawet mi nie przypominaj, strach pomyśleć co by było gdyby nie było bitcoina a zlikwidowali by gotówkę (ʘʘ) Na szczęście jest bitcoin a