Wpis z mikrobloga

1) Gadaj z jakąś zielonką o tym że JOWy promują małych lokalnych polityków, a nie duże partie.
2) Zielonka pierd... że to nieprawda, bo JOWy promują dużych... hurr durr..
3) Zielonka daje przykład Dudkiewicza który w 2002 został prezydentem Wrocławia "dzięki poparciu PO"
4) Napisz zielonce że w 2002 PO miało 10% poparcia, a Dutkiewicz wygrał przeciw kandydatce SLD które miało 40%.
5) wykopfejs.jpg
6) samozaoranie miesiąca? xD
7) zielonka dodaje cie na czarną, więc nawet nie zauważy jak z niej ciśniesz xD

#polityka #4konserwy #bekazzielonych #bekazpodludzi #samozaoranie
  • 43
@erbo: czyżbyś chciał przekazać że ordynacja wyborcza (o której większość Polaków nie ma pojęcia) ma znaczenie jakie poparcie ma dana partia? Coś w sensie mamy ordynację proporcjonalną to Grażyna Janusz głosują na PO, a jak bęą JOWy to powiedzą sobie "hurr durr JOW to se zagłosujmy na PiS"?
@maciej-kalinowski:
Przecież przed chwilą napisałeś że nie ma takich sondaży xD

Ogarnij że inny wynik da ci sondaż:
1) czy głosuje pan na PO czy PiS
A inny wynik da sondaż:
2) Czy głosuje pan na PO, PiS, czy na lokalnego burmistrza Pana Kazia.
@Jade: Czytaj co napisałem wyżej i ogarnij co mierzą sondaże i jakie są wyniki wyborów kiedy startują lokalni kandydaci, a nie tylko PO i PiS.
@erbo: a teraz ty ogarnij sobie myślenie Grażynki i Janusza którzy lokalnych polityków mają w dupie jeśli mogą zagłosować na mordy które pokazują w TV. Chodzi mi wyłącznie o wybory parlamentarne, a nie samorządowe.
@Jade:
Żadna partia nie ma 460 znanych mordek, nawet 50 by mieli problem zebrać.
Poza tym bazują na elektoracie negatywnym, a nie pozytywnym.
Wyborcy PO nie głosują za PO, tylko przeciw PiS.
@erbo: No właśnie o tym mówię, w UK jest demokracja starsza a mimo to JOW-y umacniają tylko 2 partie, w Polsce przy słabszej demokracji byłoby jeszcze gorzej. Myślisz że taki wyborca PO czy PiS zagłosuje na kogoś innego niż kandydata swojej partii?
@erbo: ale w Polsce nie trzeba 460 znanych mordek bo nie mamy tylu okręgów wyborczych. Mamy 40 okręgów wyborczych. Tyle znanych mordek myślę że jest. A jeśli nie ma to te znane mordki poprą te mniej znane a Janusz pomyśli "skoro ten Tusek popiera Miecia to musi mieć rację" a poza tym masz rację, część wyborców głosuje na PO aby PiS nie dostało się do władzy.

JOW spowodują zmianę myślenia Polaków?