Wpis z mikrobloga

Z okazji naszego zejścia do piwnicy za sprawą #bordo przygotowaliśmy dla was małe #historiajednejfotografii a w zasadzie dwóch. #historia jest ciekawa, więc czytajcie dalej.

Głównym bohaterem zdjęć jest mały dziecięcy rowerek. Napędzany był w niezwykle intrygujący sposób. Wypychało się dwa pedały do przodu, te się cofały i tak cyklicznie. Coś jak wiosłowanie.

To nie koniec ciekawostek. Rowerek ten został zbudowany w jednym egzemplarzu, w 1970 roku, specjalnie dla użytkownika portalu Oldtimery.com pgx, którego ojciec pracował w Fabryce Samochodów Dostawczych w Nysie. Ów chłopiec ma dziś 46 lat. Pojazd zbudowano na prototypowni w FSD.

Tyle ciekawostek to wciąż byt mało? No to jedziemy dalej. Widoczny w tle mikrobus to prototyp tzw. Rodziny 40 którym ojciec (pracownik FSD w Nysie) woził swoją rodzinę. Ten typ samochodu nie wszedł ostatecznie do produkcji i pozostał jedynie prototypem. Tak więc chłopiec na zdjęciu jeździł przynajmniej dwoma pojazdami zbudowanymi na prototypowni)

Podobało się? Jak tak to plusujcie a będą kolejne wpisy. Jak nie to scrollujcie dalej.

#rower #oldtimery #samochody #carboners #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Pobierz Oldtimery_com - Z okazji naszego zejścia do piwnicy za sprawą #bordo przygotowaliśmy ...
źródło: comment_m0ShyYjMpfjNi0Q3xXQ4bMhia9yYtvLr.jpg
  • 20
@Oldtimery_com: zapytaj serwisantów, często odwiedzają sprzęt tej firmy to będą wiedzieli ( )

A tak na poważnie to bardzo ciężko jest to ocenić. W czasach gdy nie było większego wyboru ten sprzęt był naprawdę kultowy
@Oldtimery_com: A dla mnie to takie trochę podsumowanie PRL. Nie, nie chodzi o "genialne" projekty, które nigdy nie trafiły do masowej produkcji, a o to, że jeden pracownik sobie na zakładzie rowerek dla synka zrobił, a inny jeździł prototypem, w czasach, gdy o samochód nie było łatwo. Może go nawet odkupił od fabryki "okazyjnie".
Nie zrozumcie mnie źle, sprawa jest sympatyczna, ale po prostu przypomniały mi się te wszystkie opowieści ojca.