Wpis z mikrobloga

@dktr: No jak napisze dobry program i będzie mu wszystko działać to czym on ma sie przejmnować. Spełnia swoją funkcje. A może jednak zobaczy ze działa to wsadzi PDIP a płytke i zrobi z tego urządzenie a na arduino zrobi coś nowego.
  • Odpowiedz
@dktr: Bo patrzysz na to od strony elektronika. Są jeszcze informatycy - programiści, automatycy, robotycy, pasjonaci dronów itp. Nie każdy musi zaczynać od podstaw elektroniki by bawić się w embedded. Wielu programistów wciągnęło się w elektronikę dzięki arduino.

Już nie mówiąc, że to jednak platforma dla malinki, a nie arduino.

@emagnuski: Zobacz ile dostajesz za 35£. Platforma aż prosi się o budowę drona. Jestem nauczycielem i dla mnie to spore
  • Odpowiedz
Wielu programistów wciągnęło się w elektronikę dzięki arduino.


@lukaszw_: Mnie, z zamiłowania i wykształcenia elektronika, arduino wciągnęło w programowanie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: każdy od czegoś prostego zaczyna.... arduino zostalo stworzone głównie dla uczniów i ludzi chcacych nauczyc się PODSTAW elektroniki : )
  • Odpowiedz
@qzer: Nie. Zdecydowanie to jest dla tych, którzy znają podstawy. Ci, co chcą się uczyć elektroniki a wybierają do tego arduino nie uczą się elektroniki a kopiowania rozwiązań. Arduino wybierają gównie ci, którzy wiedzą do czego go potrzebują.
Co przeciętny użytkownik Arduino wie o architekturze harwardzkiej? Nic. Albo o ALU? Nic.
  • Odpowiedz
@Analityk: Ale większość studentów inf. wie co to ALU, i arch. harwardzka. Nawet zapewne mieli jakiś przedmiot z techniką cyfrową i podstawami elektroniki, tyle że takie przedmioty rzadko zachęcają. Dopiero praktyczne zajęcia gdzie łączą to z programowaniem ich wciągają.
  • Odpowiedz
  • 0
@Analityk: arduino to podstawa... takie elektro puzzle bo nawet nie trzeba pisac kodu bo prYkladow w necie jest tysiace a wystarczy kabelki i moduł podłączyc... pozatym miliony osob korzysta z np komputera a nie wie jak działa, jak programować itp....
  • Odpowiedz