Wpis z mikrobloga

Mirki, bo mnie już powoli #!$%@? strzela. Potrzebuję reinstalacji systemu (win 7 Pro 64 bit), komputer był z preinstalowaną wersją, ale w wyniku kilku splotów nieszczęśliwych wydarzeń już jej nie ma. Od dwóch dni szukam możliwości legalnego pobrania obrazu dysku instalacyjnego i dupa. Nawet na stronie microsoftu piszą, że oni mnie nei wspierają, a Lenovo twierdzi, że okres gwarancji się skończył więc mam spadać. Pomocy...

#komputery #windows #microsoft #naprawakomputera #pomocy
  • 22
@Nagod: poszukałbym jak najczystszej wersji w internetach, pobrał i zainstalował z cd-keyem co masz pod laptopem. Zazwyczaj tak robię. Gdyby miał czyste obrazy w 100% Win 7 Home Premium 64 bity i Windowsa 8.0 to wcale bym się nie obraził. Posiadam same kluczy
@Nagod: Jeśli posiadasz oryginalny klucz systemu to sam obraz systemu możesz pobrać z internetu - będzie to w pełni legalne.
Jednak są dwa warunki:
- pobrany system musi być w wersji (edycji) na którą masz ten klucz (np. Home Premium, Ultimate itd.)
- pobrany obraz nie może być w żaden sposób modyfikowany (musi być 1:1)
@Nagod: Edit: tzn. najbardziej bezpiecznie będzie jak ściągniesz wypalisz na płytę i usuniesz z dysku i to wtedy będzie kopia oryginalnej płyty(masz taką prawo stworzyć). Ważna jest naklejka licencyjna albo dowód zakupu. No ale upewnij się że dobra wersje ściągasz :P

No i kolega @goblin21 to dobrze napisał :)
Powiem wam, że przez dostępność i wszystkie ułatwiające życie pierdoły nie potrafię korzystać z internetu, żeby znaleźć to czego potrzebuję... Co za wstyd...
@Nagod w pełni legalnie możesz ściągnąć obraz (nie z torrentów), wypalić na płytę i o ile masz prawdziwy klucz z naklejką na lapku to wszystko będzie na legalu, i nie będzie prokuratury! Jeszcze dopytam, czyli usunąłeś partycję recovery tak?
@Ph3n0m: klucz legalny. Co do recovery wypaliłem na płyty, a przestrzeń dyskowa sama się zwolniła - płyty nie działają, nie ma pliku startowego O_o