Wpis z mikrobloga

@metaxy: Rogów Opolski, Dobra, Moszna, Chrzelice, Korfantów, Tułowice, Niemodlin, Kopice, Dąbrowa Niemodlińska, Narok, Niewodniki, Izbicko, Kamień Śląski, Góra św. Anny. Wszędzie tam masz pałace, zamki i inne takie, w stanie różnym. Szkoda, że pracuję do 16, bo bym oprowadził.
@FireDash: dla szosowca są trzy wersje podjazdu, każda łatwa. od Wysokiej jest największe nachylenie, ale tylko przez kilkaset metrów. Od Zdzieszowic trzyma przez 4 km 6-8%, od Leśnicy jest lajcik 5-6%. Jutro polecę przełajem przez las, dawno nie byłem.
@fixie: Jak dla mnie od Zdzieszowic nie jest tak łatwo, nawet pamiętam za czasów gimbazy głupi skuter nie jechał więcej jak 35 km/h, a dodatkowo przez krótki odcinek jest dużo zakrętów i wydaje mi się, że jest tam niebezpiecznie dla rowerzystów. Ale też nie mówię, że dla kogoś kto cały czas uprawia kolarstwo musi być trudno xd
@metaxy: Metaxy, jak lubisz jazdę grupową to zapraszam na 'moją' ustawkę, godzina 17:40, dystans z rozjazdem ok 50 km, po treningu piwko lub co kto lubi.
@fixie: Chętnie, tylko że o tej porze to ja planuję być w okolicach Katowic/Krakowa. O 8 rano przyjadę pociągiem do Opola i potem 200-300km po Waszych okolicach.
@metaxy: szkoda, że nie jutro. na Twoim miejscu z Opola jechałbym w stronę GSA, po drodze odnowione pałace w Izbicku i Kamieniu Śląskim. Z Anki w stronę Krapkowic, dalej Dobra, Moszna, Chrzelice, Tułowice, Niemodlin, dla relaksu Lewin Brzeski, bo jest rynek z klimatem i ładnie odnowione tereny rekreacyjne. Z Lewina w stronę Przeczy, Karczów, Dąbrowa Niemodlińska, dalej Narok (prywatny właściciel odnawia ruiny), tuż obok Niewodniki (tu dla kontrastu odnowiony pałac popadający
@fixie: A byłeś w Kopicach? Na ile da się tam cokolwiek zobaczyć/ponegocjować z ochroną? Bo musiałbym nadłożyć 50km, żeby tam pojechać, a jak mam "pocałować klamkę" to szkoda się tam pchać.