Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dylemat. Kończy mi się umowa na #internet z obecnym operatorem i z braku innych sensownych możliwości postanowiłem przerzucić się na #lte. Wybór padł na #play i jego usługę #lteplay. Nie wiem jednak czy zdecydować się na ofertę na abonament czy na kartę. Na kartę jest niewiele drożej, a nie wiąże mnie żadna umowa. Z kolei ponoć priorytet przy obciążonym łączu mają usługi abonamentowe. Podobnie z bardziej liberalnym podejściem do tego limitu 100GB. Dlatego sam już nie wiem co robić... Korzysta ktoś z Was z tej opcji na kartę i może rozwiać moje wątpliwości? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@unattainable Za 45 zł masz unlimited, czyli w praktyce po 100 GB mogą założyć lejek do 2Mb/s. W przypadku abonamentu robią to często dopiero po przekroczeniu 200-300 GB. Nie wiem jak to działa w ofercie na kartę. http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/
@severian Właśnie też o tym myślałem. Jeśli się okaże, że nie ma problemu w pre-paid to nie będę podpisywał żadnej umowy. Jak będą, najwyżej wezmę na te 18 miesięcy... :)
to jest rożnie, godziny wieczorne ok 20Mb/s pobieranie, i taki sam up , na jednej antenie teraz mierzone 33 Mbs pobieranie , jak podłącze druga antenę w technologi MIMO 40-67 pobieranie up jest zawsze 20Mbs , ping srednio 20 -30ms lokalizacja Opoczno , Łódzkie odległość od nadajnika ok 4 km
@dzeju555:
@dzeju555: a nie możesz wziąć RED BULL mobile to jest to samo co PLAY a na kartę wychodzi 30 zł miesiąc i kasa zostaje ,ale tylko w technologi lte , zapomniałem dodać ze mam na sztywno ustawione TYLKO LTE
@kossi01: Dziękuję bardzo. Taki wynik byłby bardzo zadowalający, zwłaszcza, że obecnie płacę 79 zł i mam prędkość 2,5 Mb/s (15:00-23:00 - czyli wtedy, kiedy faktycznie korzystam z Internetu), 5Mb/s (07:00-15:00) oraz 7 Mb/s (23:00-07:00) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kossi01 Tak teraz na szybko spojrzałem na RBM i zauważyłem taki zapis w umowie:

W ramach usługi „Darmowy Internet LTE”, w trakcie 30 dniowego okresu ważności usługi prędkość transmisji
@kossi01: @ElCidX: Dzisiaj otrzymałem modem i wykonałem pierwszy krótki test, korzystając z karty przełożonej ze smartfona. Prędkości to DL: ~25Mb/s, UP: ~12Mb/s :) Przeskok z DL: 2,5Mb/s i UP:300kb/s ogromny! :D I to za mniejszą cenę :) Martwi mnie jednak duży ping ~190 ms. Myślicie, że zewnętrzna antena pomoże? :) Mój modem to Huawei E3372, zasięg 4 kreski na pięć więc raczej sporo :) Tutaj wynik speedtestu.
@dzeju555: wiesz, przy LTE liczy się nie tylko siła synalu, ale tez JAKOŚĆ, pierwsza odczytasz z aplikacji PLAY tzn NARZEDZIA > DIAGNOSTYKA > STAN SIECI i tam masz RSSI wyrażoną w dBm, im mniejsza wartość tym lepiej ja mam obecnie -69dBm , przyjmuje sie ze 90- pare dBm to jest max do dobrego odbioru