Wpis z mikrobloga

#magicthegathering #mtg

Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś zestawu, żeby zacząć grać z żoną (wkręciła się w HS'a, więc może karcianka na żywo też jej się spodoba). Na allegro widzę setki aukcji, jakieś repacki ludzi albo gotowy zestaw na start - jest to coś warte? Jak najlepiej zacząć? Jedyny wymóg, to możliwość złożenia min. 2 talii z zakupionych kart.

Aukcje o których mowa:
http://allegro.pl/kolekcja-kart-deck-builder-s-toolkit-2015-gratis-i5175566694.html
http://allegro.pl/zestaw-poczatkujacego-10r-450u-450c-100l-i5219779206.html
http://allegro.pl/1000-kart-mtg-poradnik-poczatkujacego-50zl-i5193877122.html

Chyba trochę nie pasuje mi zestawienie ze sobą 1000kart z opisem "zestaw początkującego" ;)

PS. Istnieje polska wersja kart?
  • 26
  • Odpowiedz
Repaki na sam poczatek sa spoko - jest to bardzo zrownowazony crap - kup ok. 1000 kart, do tego jakies landy i mozesz sie bawic - chociaz na sam poczatek polecam kupic Duel deck jakis.

Dlaczego? Ogolnie daje dobre rozeznanie jak sie buduje talie i w jaki sposob rozne taktyki roznie dzialaja - nie wiem jaki jest teraz topowy. Repacki to zerowy koszt - jesli chcesz dobre zrodlo repackow to daj znac
  • Odpowiedz
@D3jviD: ehh.. ;)

http://allegro.pl/narset-transcendent-i-cala-masa-innych-topow-i5204746703.html - a tu masz jedna karte za 100zl ;)

Najdrozsza karta w magicach kosztuje 100 000$ :) JEDNA KARTA

W repackach masz jakies niegrywalne gowna za 5gr sztuka - dobre do zabawy, w duel decku masz planeswalkerow, ktorzy de facto zwracaja Ci koszt takiego duel decka - do tego masz wiecej kart.

http://allegro.pl/mtg-duel-decks-elspeth-vs-kiora-gamesmasters-i5153064003.html - kup cos takiego i bedziesz zadowolony :) Do tego dodatkowo dokup repacki, landy
  • Odpowiedz
@D3jviD: Nie ma polskiej wersji kart, i wg mnie to bardzo dobrze. Ale do rzeczy:
Jeśli chcecie pograć gotowymi taliami, to polecam kupno Duel Decków lub Intro Packów.
Jeśli chcecie pograć taliami które sami złożycie, poleciłbym Deckbuilder's Toolkity - zestawy mające w sobie sporo kart i landów każdego koloru, pozwalając na złożenie 2-3 talii.
W repackach nie ma się pewności w sumie co się dostanie, aczkolwiek ich cena jest plusem.

Najtaniej
  • Odpowiedz
@Aosa: deckbuilder nie polecam - wedlug mnie cenowo sie nie oplaca - a z kartami i tak nie beda wiedzieli co zrobic (zreszta imo boosterow w deckbuilder kitach jest za malo..) dlatego wedlug mnie lepiej kupic repacki + landy (lub landy + boostery albo booster boxa)
  • Odpowiedz
@sorek: @Aosa: Faktycznie taki Dual Deck wygląda najlepiej na początek. Jednorazowy wydatek i od razu można zagrać. Jak gra się spodoba, to wtedy można zainwestować :)

Widzę, że kilka różnych dual decków jest do wyboru - wybierać pierwszy z brzegu, czy jakiś konkretny jest lepszy, bardziej przyjazny na początku?
  • Odpowiedz
@D3jviD: polecam wybrac taki, ktory sie podoba - popatrz na obrazki, kolory i wybierz to, co uwazasz za fajne - inaczej nie ma sensu zaczynac z MTG ;)
  • Odpowiedz
@sorek: Bo Deckbuildery mają za zadanie nauczyć gracza budowania talii i grania, a nie czerpania kart z boosterów.

Skoro wg Ciebie nie będą wiedzieli co zrobić z kartami (pomimo wydrukowanego opisu jak grać i jak składać talie w środku zestawu!), to niby jak mają sobie poradzić z jeszcze bardziej losowymi kartami z repacków? xD

Boostery to też nie jest moim zdaniem najlepsza opcja. Karty co prawda są z jednego dodatku ale
  • Odpowiedz
@Aosa: dlatego mowie - zawsze na poczatek najlepiej wziac cos w stylu zlozonych talii i na ich podstawie tworzyc inne albo te modyfikowac :)
  • Odpowiedz
@D3jviD: Co racja to racja. Myślę że warto postawić na talie które mają 1 lub 2 kolory na początek, w ten sposób ma się mniejsze problemy z graniem. Zaraz coś poszukam.
  • Odpowiedz
@Aosa: Zagrałem kilka potyczek w Hexa i jakoś wzięło mnie na pogranie "na żywo" :) Wydaje mi się, że ciężko będzie przekonać rożowegopaska na zagranie w bardziej skomplikowaną grę karcianą i do tego nie w języku polskim, gdzie dużo szybciej by załapała. Dlatego takie 2 talie na start będą chyba najlepsze. No i w razie niepowodzenia rzucimy w kąt 120 kart, a nie 1000 np ;p
  • Odpowiedz
@D3jviD: Warto mieć ze sobą spis zasad podczas grania w medżiki. :P

"Izzet vs Golgari" byłby dobrym zestawem na początek, lub "Jace vs Vraska". Pierwsza przedstawia sobą dwie odmienne gildie - karty nie są stare, a koncepcja gildii oraz krajobraz Ravnici bardzo przypadł mi do gustu.

Druga zaś zawiera karty planeswalkerów (coś na zasadzie możliwych do zagrania bohaterów z własnymi zdolnościami) ze swoimi armiami (również z okolic Ravnici).

W każdym pudełku
  • Odpowiedz
@Aosa: Dzięki. "Izzet vs Golgari" również przypadł mi wizualnie do gustu :)

Jeszcze jedno pytanie. Dlaczego Deck Builders Toolkit 2015 jest jakieś 20zł tańszy od Deck Builders Toolkit 2014?
W starszym są jakieś lepsze karty?
  • Odpowiedz
@D3jviD: możliwe, że przez to, że wyszedł z produkcji i zawiera boostery z Return to Ravnica, więc dodatk który też nie jest już drukowany. Ale to tylko taka moja spekulacja, bo skończyli go produkować latem 2014, czyli nie aż tak dawno.
  • Odpowiedz
@D3jviD: Olej Izzet vs Golgari. Serio, dawno tak mało zrównoważonego decku nie widziałem. Dredge (mechanika wrzucania kart do grobu gdzie mają tam inne właściwości) potrzebuje masy kart których w tym decku nie ma. Jace vs Vraska ew Dragon vs Knight (ja od tego dd zaczynałem przygodę z medżikiem) będą lepsze
  • Odpowiedz
@krolik_wie_lepiej: Właśnie zobaczyłem kilka filmów na YT i odradzają kupowanie duel decków na start. Właśnie z tego powodu, o którym piszesz, że maja dziwne mechaniki, które na początek mogą być ciężkie do ogarnięcia i mało efektywne przez niewielką ilość kart.

Eh, za dużo możliwości, za dużo kart.. ;P
  • Odpowiedz
@D3jviD: Dlatego polecam Dragon vs Knight. Może być ciężko z dostępnością ale mechaniki które tam występują są bardzo proste (lifelink dający życie, first strike pozwalający zaatakować jako pierwszy.) Ja jestem fanem Deckbuilder Toolkit. Niejednemu znajomemu już polecałem na początek i na prawdę robi robotę. Można sobie spokojnie coś for fun złożyć. Te repacki z allegro też nie powinny być złe. Chodzi przecież o to, żeby złożyć cokolwiek do pogrania a nie
  • Odpowiedz
@krolik_wie_lepiej: Przeszedłem tutorial MtG online i gra się całkiem przyjemnie. Po zakończeniu wybrałem jaką talią chce grać - w moim wypadku ogień. Dostałem jakąś startową i jest naprawdę prosta i przyjemna. Rozumiem, że raczej w sklepie nie ma takich gotowych zestawów startowych danej szkoły magii? W sensie, że bym wziął sobie np fire, a żonie jakąś inną?

Chyba że właśnie na to pozwoli ten Deckbuilder Toolkit? Po zakupie składam sobie sam
  • Odpowiedz
Raczej nie ma. Sklepy skierowane są na boostery/dualdecki/intropacki z obecnych dodatków. Chociaż jakiś czas temu dostawali darmówi od Wizardów ale tam chyba zielone karty były. Hmm czy całe dwa decki złożysz z buildera to nie wiem. Nie pamiętam jaka proporcja danych kart jest. Bezpieczniej będzie któryś z repacków kupić. Talia składa się z min 60 kart w tym od 18 do 22 landów więc coś się na pewno zrobi
  • Odpowiedz
@D3jviD: Rzeczywiście w Duel Deckach mogą być jakieś dziwne mechaniki. Łatwymi taliami na pewno będą w takim razie gotowe Intro Decki. Koszt takiego to około 50zł ale w środku masz nawet 2 boostery za darmo. Z deckbuildera złożysz 2 lub 3 talie o różnych kolorach, można się pobawić z tworzeniem talii, a cała paczka kosztuje podobnie jak Intro Deck. Osobiście nie jestem fanem repacków z powodów o których pisałem wczoraj, co
  • Odpowiedz