Wpis z mikrobloga

może ktoś coś już zamawiał, bo wydaje mi się że można tam znaleźć odpowiednie, z polaryzacją etc, tylko wolałbym sprawdzone, które ktoś już użytkuje
  • Odpowiedz
@SiSD: kurde, już nie pamiętam na którym wishu to było;) poszukam tych z ali.
tylko to nie były żadne polaryzacyjne, tylko podróbki oakleyów, jeśli CIę to obchodzi
  • Odpowiedz
@etrr: jak do jazdy, to zdecydowanie polecam szkła polaryzacyjne.
Ale takie okulary/szkła MUSZĄ (z definicji, fizyki) przyciemniać conajmniej o 50% (jeśli mniej = to znaczy że efekt polaryzacyjny jest do dupy i to jest szajs, fizyki pan nie oszukasz). Więc pytanie - czy masz wystarczająco dobry wzrok, by jeździć w "przeciwsłonecznych" (one nie są przeciwsłoneczne, ale są "szare" i zciemniają) i nadal dobrze widzieć? Zwłaszcza w nocy? (jeśli tak - to
  • Odpowiedz
@etrr: o designie sie nie wypowiem, bo to kwestia gustu.

O samych szkłach - trochę taki chwyt marketingowy "że z filtrem UV 400" - jak "szkła" są z poliwęglanu (Polycarbonate) to sam ten materiał "nie jest przeźroczysty" dla UV poniżej 400nm długości fali, więc żadnego filtra (dodatkowego) tam nie ma. To tak jakby pisali na maśle "light, 0% cukru" ;)
  • Odpowiedz
@etrr: nie wiem, nie kupowałbym soczewek/okularów na ali, gdzie nie mogę tego sprawdzić przed zakupem. Niby 20 dolców nie pieniądz ogromny, ale u nas za 100 też już coś kupisz - i masz gdzie to obejrzeć i ewentualnie reklamować jak ci warstwa polaryzacyjna zacznie odłazić/rozwarstwiać się albo zmatowieją po pierwszym czyszczeniu
  • Odpowiedz